Bilişim Dünyası 30 MART 2015 / 09:20

Hizmet kapsamı daha da büyüyecek

Dünyanın önde gelen veri bütünleştirme yazılımı sağlayıcısı Informatica, küresel büyüme stratejisi ve özellikle finansal hizmetler, telekomünikasyon, hızlı tüketim, üretim ve perakende alanlarında daha geniş kapsamlı hizmet vermek, Türkiye’deki etkinliğini artırmak üzere Türkiye ofisini açtı. 2014 yılında 1.05 milyar dolar kazanç elde eden Informatica, Türkiye’de KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile birlikte hali hazırda ulusal ve uluslararası birçok şirkete hizmet veriyor.

Merkezi ABD’de bulunan, 1997 yılından beri de Avrupa’da faaliyet gösteren Informatica, küresel büyüme stratejisi çerçevesinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi’nde 14 ülkede faaliyet gösteriyor. Informatica Güney Avrupa Bölgesi Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emilio Valdes, İstanbul’da ofis açma kararlarını şu sözlerle anlattı:

“EMEA bölgesinde ve özellikle Türkiye’de veri yönetimi alanındaki yatırımlardaki artış, yatırım kararımızda etkili oldu. Verideki bu artış sürdükçe, verinin yönetimi için çalışmalarımızı artırma doğrultusunda yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımımız, bugüne kadar Türkiye’de çözüm ortağımız olan KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile müşterilerimize sunduğumuz hizmet kapsamımızı genişleterek sürdüreceğimizi gösteriyor. KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile Türkiye’de bulunan güçlü ortaklığımızı geliştirmeye de devam edeceğiz.”

 
ETİKETLER : 1015

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics