Bilişim Dünyası 30 MART 2015 / 09:20

Hizmet kapsamı daha da büyüyecek

Dünyanın önde gelen veri bütünleştirme yazılımı sağlayıcısı Informatica, küresel büyüme stratejisi ve özellikle finansal hizmetler, telekomünikasyon, hızlı tüketim, üretim ve perakende alanlarında daha geniş kapsamlı hizmet vermek, Türkiye’deki etkinliğini artırmak üzere Türkiye ofisini açtı. 2014 yılında 1.05 milyar dolar kazanç elde eden Informatica, Türkiye’de KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile birlikte hali hazırda ulusal ve uluslararası birçok şirkete hizmet veriyor.

Merkezi ABD’de bulunan, 1997 yılından beri de Avrupa’da faaliyet gösteren Informatica, küresel büyüme stratejisi çerçevesinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi’nde 14 ülkede faaliyet gösteriyor. Informatica Güney Avrupa Bölgesi Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı Emilio Valdes, İstanbul’da ofis açma kararlarını şu sözlerle anlattı:

“EMEA bölgesinde ve özellikle Türkiye’de veri yönetimi alanındaki yatırımlardaki artış, yatırım kararımızda etkili oldu. Verideki bu artış sürdükçe, verinin yönetimi için çalışmalarımızı artırma doğrultusunda yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımımız, bugüne kadar Türkiye’de çözüm ortağımız olan KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile müşterilerimize sunduğumuz hizmet kapsamımızı genişleterek sürdüreceğimizi gösteriyor. KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile Türkiye’de bulunan güçlü ortaklığımızı geliştirmeye de devam edeceğiz.”

 
ETİKETLER : 1015

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN