Bilişim Dünyası 19 EKİM 2015 / 09:49

Hizmet talepleri her gün artıyor

Son dönemde öne çıkan internet girişimcilerinden birisi de armut.com oldu. Evini boyatmak veya temizletmek, otomobilini tamir ettirecek doğru tamirciyi bulmak ya da başka bir iş için doğru hizmeti almak isteyenlerin ve bu hizmeti verenlerin bir araya geldiği bir platform olan Armut.com aylık 1 milyon ziyaretçiyi, 5 milyon sayfa gösterimini geçmiş durumda. Konuyla ilgili olarak şirketin CEO’su olan Başak Taşpınar Değim ile ilginizi çekecek kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. 
 
Sizce Armut.com nasıl bir değer yaratıyor?
Armut.com hizmet ihtiyacı olanlarla, alanında uzman çalışanları ve kurumları bir araya getiren bir platform. Şu an neredeyse tamamı internet dışında dönen bir sektörü internete dönüştürmek için çok çalışıyoruz. Daha birkaç yıl önce internetten kıyafet ya da yemek sipariş vereceğimiz aklımıza gelmezdi. Ama şimdi hızla büyüyen bir sektörümüz var artık. Bu değişimin hizmet sektöründe de yaşanacağı bir geleceği hayal ederek her türlü hizmet ihtiyacınızı kolayca, güvenli ve ekonomik şekilde bulabileceğiniz özel bir plaftorm yarattık. Bu platformu sürekli geliştirmeye devam ediyoruz. Kısacası armut.com, Türkiye’de on binlerce insanın hayatını kolaylaştırırken bir o kadar kişinin de iş ve gelir kaynağı olan bir yer haline geldi. 2014 yılının sonunda yüzde 98’lere ulaşan müşteri memnuniyetimiz de bizim doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.
 
Armut.com’un şu anki durumundan bahsedebilir misiniz?
Doğru fikir, doğru bir ekip ve doğru strateji Armut.com’u kısa bir süre içerisinde başarıya götürdü. 2013 yılında 248 milyon TL değerinde hizmet alım talebini tekliflerle buluşturmamızın ardından Avrupalı bir yatırım fonu olan Hummingbird Ventures’dan yatırım aldık. Yatırım seviyemiz de bu fonun odaklandığı 500 bin ile 2 milyon Avro aralığı içinde yer aldı. Bu yatırımı markamızın büyümesi için yönlendiriyoruz. Armut.com, her 6 ayda bir cirosunu ikiye katlıyor. 2013 yılından itibaren düzenli büyüme görmeye başladık. Örneğin geçtiğimiz yıl yüzde 700 oranında büyüdük. 2014 yılında ise toplam 893 milyon TL’lik hizmet talebine ulaştık. Her ay yaklaşık 3 bini aşkın hizmet veren platformumuza katılıyor. Aylık trafiğimiz ise 1 milyon ziyaretçiyi, sayfa gösterimimiz ise 5 milyonu geçti.
 
Gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?
Armut.com olarak her zaman öncelikli hedefimiz daha fazla kullanıcıya, yüksek kaliteli hizmet götürmek. Bunun için sistemimizi daha iyi nasıl yaparız, yaşattığımız müşteri tecrübesini nasıl daha iyi hale getiririz diye düşünerek geliştirdiğimiz bazı projeler üzerinde çalışıyoruz. Yüzde 98’e varan hizmet kalitemizi daha üst limitlerle zorlamak istiyoruz. Bunun yanında Türkiye’de emin adımlarla büyüyüp, yurtdışında da uygun bölgelerde iş modelimizi uygulamak bizim için çok uzak bir fikir değil. Uygun koşulların ve müşteri ihtiyacının olduğu ülkeler için değerlendirme yapabiliriz. 
 
Bu yıl sonunda ne kadar büyüme hedefliyorsunuz?
Hızlı ve emin adımlarla büyümemizi bu yıl da devam ettireceğiz. Hedefimiz 2015 yılı içerisinde yüzde 400 büyümek. Bu hedefe ulaşmak için yenilikçi ve insanların hayatını kolaylaştırıcı çözümlerimiz üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Aralık ayından önce 1 milyar TL’lik hizmet talebine ulaşmış olmayı bekliyoruz.
 
 
 
ETİKETLER : 1042

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics