Bilişim Dünyası 14 ŞUBAT 2016 / 14:52

Horizon Software’in BIST’e bağlantı sertifikasyonu tamamlandı

Dünyanın önde gelen borsalarına elektronik alım-satım imkanı ve algoritmik emir iletimi teknolojisi sunan Horizon Software, Borsa İstanbul’a bağlantı sertifikasyonunu tamamladığını açıkladı. Horizon Software, 80’den fazla borsaya yüksek hızla emir yönlendirme ve emir gerçekleştirme imkanı sağlıyor. Bu yeni entegrasyonla birlikte yatırımcılar, Horizon yazılımı ile Borsa İstanbul Vadeli İşlemler Piyasası’na (VİOP) doğrudan yüksek performanslı olarak bağlantı sağlayacak.
Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, “Horizon Software’in bağlantısı Borsa İstanbul’un uluslararası niteliğini geliştirecek ve hızla artan likiditesine katkıda bulunacak” dedi. Borsa İstanbul VİOP İş Grubu Grup Müdürü Muammer Çakır da bu tür işbirliklerinin Borsa İstanbul’un küresel erişimini daha da güçlendirmesini beklediklerini vurguladı.
 
Yatırım tercihlerine göre şekillendirme ön planda
Türk ekonomisine ve sermaye piyasasının gelişeceği inancını dile getiren Horizon Software üst düzey yöneticisi Gregory Couratier, “Teknolojimiz, Borsa İstanbul VİOP’un işlemlerinin artmasına ve uzun vadede küresel borsacılıkta gelişmesine katkı sağlayacak” dedi. Horizon Software Elektronik Alım-Satım Müdürü Benoit Deckmyn de yapılan çalışma ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“Kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda, piyasa erişimimizi ve bağlantı kapsamımızı devamlı geliştirmeye çalışıyoruz. “Trade Your Way” felsefemiz ışığında, teknolojimiz müşterilerimizin yatırım tercihlerine göre şekillenebildiği için tamamen onların kontrolleri altında. Gerçekleştirdiğimiz VİOP bağlantısı ile teknolojimiz, müşterilerimizi Türkiye’deki vadeli işlemler piyasasının büyümesinin odağına yerleştirdi.”
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN