Bilişim Dünyası 18 HAZİRAN 2015 / 11:20

Hosting dünyasında 15 yıl

Elektronik Haberleşme Tek. ve Fizik Mühendisi Hasan Tezgel tarafından kurulan Teknikdata 15’inci yılını kutluyor. Hosting, domain, sunucu ve büyük veri alanlarında uzman olan Teknikdata, konuyla ilgili pek çok yeniliği kullanıma sundu. Özellikle bulut teknolojileri alanında uzmanlaşan Teknikdata, yeni projelerle büyümeye devam ediyor. Projenin detayını aldıktan sonra, uygulamaların en hızlı ve performanslı bir şekilde çalıştırılacağı altyapı müşterilere sunuluyor.

Alanında uzman, çoğu mühendis olan geniş bir kadroyu bünyesinde bulunduran Teknikdata, 15’inci yılında, bulut teknolojisini çok daha çok kullanılır hale getirmeyi hedefliyor. Teknikdata yönetim kurulu eski yeni tüm müşterilerine her yıl için yüzde bir indirim olanağı sunuyor. Böylece şirket için geleneksel bir kutlama aracı ortaya çıkıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Teknikdata kurucusu Hasan Tezgel şunları söyledi:

“Teknik Data, bulutta platform ve uygulama sunduğu müşterilerine destek de veriyor. Müşteri memnuniyeti üzerine kurulu bir politikamız var. Teknik Data Bilişim sektörünün Türkiye ‘ de ilk barındırma yani hosting ve sunucu hizmeti üreten bir şirket. Kurulduğumuz 1999 yılından beri Ar-Ge’ye önemli pay ayırıyoruz. Günümüzde internet hayatın vazgeçilmez bir parçası. Herkes birey ya da kurum olarak bu dünyada yerini almak zorunda. Biz de bu amaçla hizmet ağımızı genişletiyoruz.”

Teknikdata; düşük maliyete, yüksek performansla çalışan bulut sunucuyu cazip kampanyalarıyla her ölçekte firmanın deneyimlemesi için fırsatlar sunuyor. Şirketin internet sitesinde yer alan bilgilerle müşterilere çözümler de öneriliyor. Teknikdata, özellikle Linux sistemler ile sektörün parlayan yıldızı. Bilişim dünyasında yaygın şekilde kullanılan bulut sunucu, güvenli olmasıyla birlikte kendi içinde bir takım riskler barındırıyor. Teknikdata, deneyimleri ile bu riskleri yok etmede uzmanlaşmış. Hasan Tezgel, Linux Hosting başlığında nasıl bir barındırma yapısı olduğunu ise şöyle anlatıyor:

“Linux barındırmada bazı uygulama ve yazılımlar daha hızlı çalışıyor. Bu nedenle tercih edip öneriyoruz. Ayrıca daha az sistem kaynağı kullanarak daha fazla sayfa barındırabiliyor, daha çok ziyaretçiyi aynı donanım üzerinde tutabiliyorsunuz. Bu konuda hem destek ve danışmanlık sunuyor hem eğitimler veriyoruz.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics