Bilişim Dünyası 30 HAZİRAN 2014 / 08:09

Hosting Festivali sektörü bir araya getirdi

Türkiye’de hosting (internet sitesini belirli bir alanda barındırma hizmeti) sektörünü güçlendirmek ve sektörün sorunlarını tartışmak amaçlarıyla, Hosting Festivali İstanbul’da yapıldı.

Barındırma hizmeti sektörünü güçlendirmek, sektör standartlarını sağlamlaştırmak ve sektör sorunlarını tartışmak amacıyla düzenlenen Hosting Festivali 21 Haziran’da İstanbul Point Hotel Barbaros’ta gerçekleştirildi.
Sektör paydaşlarını bir araya getirerek bilgi paylaşımı yaratmayı hedefleyen etkinlik, ürettiği katma değerle Türkiye ekonomisine sağladığı katkı açısından büyük önem taşıyan barındırma sektörünü gündeme taşıdı. Selçuk Saraç’ın moderasyonunda gerçekleştirilen etkinlikte sektörün sorunları, yasal mevzuat, pazar dinamikleri, standartlar ve sektörün geleceği masaya yatırıldı.
Selçuk Saraç şu açıklamaları yaptı: “Sektörün büyük, orta ve küçük ölçekli şirketlerinden paydaşlar ve 100’ü aşkın barındırma hizmeti veren şirket yetkilisi olmak üzere 400’e yakın kişiyi Hosting Festivali’nde ağırladık. Etkileşimin son derece yüksek olduğu bir ortamda, barındırma konusunda uzman isimlere merak edilen tüm soruların sorulabildiği bir etkinliğe imza attığımızı düşünüyorum. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Hosting Festivali önümüzdeki yıllarda daha da geniş bir katılımcı kitlesi ve uzman konuklarıyla barındırma sektörünün geleceğine yönelik yol haritalarının oluşturulması rolünü üstlenecek.”
Etkinliği destekleyenler arasında Sadecehosting (TelecityGroup Türkiye), Dell, Intel, Microsoft gibi şirketler yer aldı.
ETİKETLER : Sayı:978

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics