Bilişim Dünyası 10 TEMMUZ 2013 / 11:38

HP’den iş ortaklarına tam destek

HP, iş ortaklarının satış ve pazarlama faaliyetlerini desteklemekte öneme sahip HP PartnerOne programını yeni özelliklerle geliştirdiğini duyurdu. Yenilenen program, iş ortaklarının pazarda rekabetçi farklılaşmayı vurgulayarak iş geliştirmeyi hızlandırmasını ve kârlılığı artırmasını sağlıyor. Programda yapılacak değişiklikler 1 Kasım 2013’te yürürlüğe girecek.

Program, öngörülebilir ve kârlı bir ödeme modeli sunmak üzere basit bir yapıyı temel alıyor. Tüm bölgelerde ve HP Kurumsal Çözümler Grubu, HP Yazılım Grubu ve HP Baskı ve Kişisel Sistemler Grubu gibi farklı iş gruplarında, yetkili satıcı olmakla ilgili sertifika süreçleri de basitleştiriliyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere, kurumsal firmalara, kamu kuruluşları, eğitim kurumları ve bireysel kullanıcılara teknoloji çözümleri sağlayan sektör lideri PCM Inc. gibi iş ortakları; yeni programda tutarlı bir deneyim sunarak ve satın alma ile satış işlemlerini kolaylaştırarak HP ile kârlılığı yakalamaya yardımcı olan değişikliklerin kullanıma girmesini bekliyor. PCM Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Adam Shaffer, “Bu yeni model, PCM’e HP ile iş geliştirme faaliyetlerini hızlandırmak için yapılacak kaynak, çözüm ve talep uyandırma yatırımlarında gereken görünürlüğü sağlayacak” dedi. HP Türkiye Kurumsal Ürünler Kanal Müdürü Hülya Gökbel de, “HP PartnerOne; iş ortaklarına öngörülebilirlik, kullanım kolaylığı ile kârlılık sunmaya devam ediyorve böylece ortaklarımızın gelirlerini artırmasını, daha fazla kazanç elde ederek HP ile iş geliştirme faaliyetlerini hızlandırmasını sağlıyor” yorumunu yaptı.

HP PartnerOne ödeme modelinde üç temel alana odaklanacak: Üyelik statüsüne uygun “Temel Ödemeler”, iş geliştirmede yeni fırsatların değerlendirilmesi ve hedefli ürün ve hizmet satışlarında teşvikler. Öte yandan, HP yeni HP PartnerOne üyelik seviyelerini de tanıttı: Platin, Altın, Gümüş ve İş Ortağı düzeyindeki üyelikler tüm HP iş birimleri için tüm bölgelerde geçerli olacak. Bu yeni yapı, ortakların ürün portföylerini özelleştirerek daha büyük ölçeklerde farklılaşmasına izin veriyor ve son kullanıcı için daha basit ve kullanışlı seçenekler sunulmasına imkan tanıyor. İş ortakları yeni sistem sayesinde iş fırsatlarını hızla değerlendirerek pazarda farklılığı yakalayacaklar. HP sertifika ve yetkilendirme süreçlerini sadeleştirerek, iş ortaklarının ürün ve çözümlerde istenilen Uzmanlık düzeyine erişmesi için hangi eğitim programlarına katılacaklarını belirlemesini de kolaylaştırdı. Bu programdan yararlanan iş ortakları, satışlarını artırarak en gelişmiş çözüm mimarilerini üretebilecek ve böylece HP müşterilerine “yepyeni bir BT çözüm modeli” sunacaklar.
ETİKETLER : HP

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics