Bilişim Dünyası 15 TEMMUZ 2013 / 08:17

HP’den uçtan uca ağ çözümleri

HP, kurumlara sunduğu güvenilir ve esnek çözümlere yönelik yeniliklerini paylaşmak üzere, 4 Temmuz Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirdiği HP Ağ Çözümleri ile Uçtan Uca Çözümler toplantısında kurumlar ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

HP’nin kurumlara sunduğu uçtan uca çözümlerin uzmanlar tarafından anlatıldığı HP Ağ Çözümleri toplantısında açılış konuşmasını HP Türkiye Ağ Çözümleri Ülke Müdürü Ersin Uyar yaptı. Konuşmasında HP’nin Network segmentindeki yükselişini ve inovasyonlarını anlatan Uyar, ağ çözümleri pazarıyla ilgili şunları söyledi: “HP Türkiye Ağ Çözümleri son 6 çeyrekte bağımsız araştırma şirketlerinin yayınlamış olduğu rakamlara göre sürekli büyüme gösteriyor. Son bir yılda hızla genişleyen güçlü, yetkin ve uzman kadrolarımızla tüm dikey pazarlarda portfüyümüze yeni referanslar ekleyerek pazar payımızı hızla artırmaya devam ediyoruz.”
Yeni yatırımlar ve inovasyonlar
Veri merkezi ağ çözümleriyle geleceğe yönelik yatırımlar yapmaya devam eden HP Ağ Çözümleri’nin vizyonunda veri merkezlerinde konsolidasyon, ağ çözümlerinde sanallaştırma, bulutta hizmet olarak BT, birleşik iletişim çözümleri, kablosuz ağ çözümleri ve işyerine kendi cihazını getir modeli (BYOD) bulunuyor.
Toplantıda sunumu yapılan yeniliklerden notlar şöyle:
“HP’nin Birleşik İletişim alanında Microsoft ile yürüttüğü işbirliği çerçevesinde Microsoft Lynch uyumlu ve sertifikalı IP telefon çözümleri ile yedeklemeli şube ses çözümleri önemli projelerde kullanıma girmeye başladı. IMC yönetim yazılımının yanı sıra farklı markalarla uyumlu çözümler de sağlayan HP, BT yöneticilerinin verimliliğini artıran seçeneklerle kurumlarda toplam edinme maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor. Şirketler bulut ortamına geçerken, eski ağ mimarileri, müşterilere en kaliteli hizmeti sunmak için geliştirilen ve anında erişim gerektiren uygulamalar ile hizmetlerin artan veri yükü talebini karşılamakta yetersiz kalıyor. HP bu güçlükleri aşmak için bir dizi yazılım destekli ağ (SDN) veri merkezi anahtarı geliştirdi. HP’nin otomasyon özelliğine sahip yeni ağ anahtarları, Hadoop gibi yüksek bant genişliği kullanan uygulamalar için sektörün en ölçeklenebilir çözümünü sunuyor. Yeni çözümler arasında yer alan, sektörün ilk OpenFlow özellikli ana ağ anahtarı olarak, sanallaştırılan iş yükündeki artışı karşılamak üzere ihtiyaca göre ölçeklenebiliyor. Yeni ağ çözümleri, veri merkezlerinde kullanılan kablo bağlantılarını yüzde 75 oranında azaltıyor ve kurulumu hızlandırarak yatırım getirisini artırıyor.
ETİKETLER : Sayı:930

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics