Bilişim Dünyası 27 KASIM 2013 / 15:57

HP’nin hizmetleri de AVNET’te

AVNET ve HP, Türkiye’de bir ilke imza atarak HP ürünlerinin garanti ve bakımını kapsayan ‘Kontrat Distribütörlüğü Anlaşması’ imzaladılar. Bu kapsamda HP ürünlerinin satış sonrası tüm hizmetleri AVNET üzerinden yürütülecek. Konuyla ilgili Point Hotel Barbaros’ta düzenlenen toplantıya AVNET iş ortakları ve HP’den yetkililer katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AVNET Genel Müdürü Hakkı Eren, AVNET’in küresel yapılanmasından bahsederek, HP’nin kendilerinden beklentisini ‘diğer iş gruplarında yaptığı gibi kanala servis satmayı öğretmesi, müşteri konumlandırılmasının artırılması’ olarak özetledi. Eren sözlerine şöyle devam etti:

“AVNET’in küresel cirosu 26 milyar dolar seviyesinde. 4 yıldır Türkiye’de de farklı distribütörlük kanallarını getirdik. HP markasını uzun yıllardır taşıyoruz ve tüm ürün ailesi bizde. Tek eksik servis kontratıydı, ama artık uçtan uca tüm HP ürünlerine destek sunar hale geliyoruz. İş ortaklarına yardım etme önceliğiyle hareket ettiğimiz için AVNET de uçtan uca tüm çözümleri sunan tek distribütör oldu. Sonuçta servis, müşteri sadakati sağlayan en önemli unsur.”

Hizmet cirosu büyüyecek

HP’nin iş ortaklarına ek olarak, artık distribütörle de müşteriye ulaşacağını söyleyen HP Teknoloji Servisleri Türkiye Ülke Müdürü Murat Cantürk, “AVNET, EMEA bölgesinin parçası ve bu anlaşma ile, 30 tane kontrat satmaya yetkili distribütörden biri halini alıyor. Çünkü bunun için gereken kapsamlı kriterleri yerine getirdi” dedi. Yıllık teknoloji hizmetleri satış cirosunun yüzde 40’ının iş ortakları, yani kanal üzerinden elde edildiğini belirten Cantürk, “Daha fazla iş ortağıyla sahaya gidip daha fazla müşteriye dokunmak istiyoruz. Hedefimiz kanal üzerinden pazar payını büyütüp yüzde 40’ların üzerine çıkartmak” bilgisini paylaştı.
ETİKETLER : Avnet HP
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN