Bilişim Dünyası 11 EKİM 2010 / 18:00

HP’nin Yeni Başkan ve CEO’su Léo Apotheker

HP daha önce SAP CEO’su olarak hizmet veren Léo Apotheker’in HP’nin yeni Başkan ve CEO’su olarak atandığını ve HP Yönetim Kuruluna katılacağını duyurdu. HP’de yapılan üst düzey atamalar çerçevesinde Kleiner Perkins Caufield & Byers’ın Yönetici Ortağı Ray Lane de HP icrada görevi olmayan Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Léo Apotheker ve Ray Lane 1 Kasım 2010’da göreve başlayacak.
SAP’de 20 yıldan uzun bir süredir hizmet veren Apotheker, SAP tarihinde devrim yaparak SAP’nin dünyanın en büyük işletme yazılım uygulamaları şirketi olmasında büyük bir rol üstlendi. Apotheker, SAP’nin yazılım gelirlerinin 2004-2009 yılları arasındaki 18 ardışık üç aylık dönemde çift haneli rakamlarla artmasından da sorumluydu.
Apotheker konuyla ilgili açıklamasında, “HP’nin çeşitli iş kolları, ürün ve hizmetlerden oluşan güçlü bir portföyü var ve bu şirket kurumsal kültür açısından bakıldığında sektörün en yenilikçi şirketlerinden biri olup başarısında büyük rol oynayan yetenekli bir yönetim kadrosuna sahip. 300 binden fazla kendini işine adamış HP çalışanından oluşan bu ekibe katılmaktan büyük bir gurur duyuyorum. HP’nin farklı ürün ve hizmetleri, mali gücü ve pazardaki lider konumu dikkate alındığında; diğer hiçbir şirketin pazarda meydana gelen devrimsel değişiklikleri yönlendirmek ve bunlardan kâr sağlamak için HP kadar iyi bir konumda olmadığını söylemek gerekir. Biz ilerleme kaydederken
HP de müşterilerimiz için değerli bir ortak ve diğer şirketler için güçlü bir rakip olacaktır” dedi.
ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics