Bilişim Dünyası 19 KASIM 2015 / 14:55

HP’ten dört çekirdekli ultrabook iş istasyonu

15.6 inç (39,6 cm) diyagonal ekran boyutundaki HP ZBook Studio, profesyonellerin hareket halindeyken de kullanımını olanaklı kılmak için tasarlanmış bir performans ürünü. HP’nin şimdiye kadar pazara sunduğu en ince ve en hafif yüksek performans modeli olan ZBook Studio, mobil iş istasyonlarının tasarım dilini değiştiriyor. HP Kurumsal ve Perakende Çözümler Satış Müdürü Emre Er, şu bilgileri verdi;
 “Dünyanın ilk dört çekirdekli ultrabook iş istasyonu ZBook Studio, 120 bin saat süren test aşamasından geçerken, iş istasyonlarında ilk kez kullanılan birçok özelliği de bünyesinde barındırmakta. Intel Xeon İşlemciler, ECC bellek, Thunderbolt 3, Gen 2 Z Turbo sürücüler, HP Sure Start ile müşteri güvenliği ve 8 milyon renk sağlayan HP DreamColor ekrana sahip.”
 
İnce ve hafif
- 2kg ağırlığından ve 18 mm incelikten başlayan HP ZBook Studio, ofis ve mobil çalışanların ihtiyaçlarını; profesyonel bellek, işlemci, grafik ve birçok seçenekle karşılamak üzere geliştirilmiştir. Bu model, Intel® Core™ veya Xeon® işlemciler, ikili soğutma fanları ve opsiyonel olarak DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekranlar ile 32 GB’a kadar ECC bellek ve 2TB toplam depolamayı kullanıcılara sunuyor. ZBook Studio, ağır grafik yüklerinin üstesinden gelmek için yeni NVIDIA Quadro M1000M 2GB GDDR5 Profesyonel veya Intel HD Graphics 530 ekran kartları ile donatılmıştır.
- HP ZBook Studio dışında 3 HP ZBook Mobil İş İstasyonu modelini daha tanıttı. Öncekilerden daha ince ve daha hafif olan 3. nesil ürünler; performans, inovasyon ve güvenilirlik beklentilerini karşılamak için üretildi.
- HP ZBook 15u, iş istasyonu performansını düşük maliyetli kompakt bir paket halinde sunar. 15.6 inç diyagonal ekranıyla birlikte uygun fiyat ve mobilitenin bir kombinasyonu. Hafızası 32 GB’a kadar artırılabilen bu ultrabook iş istasyonu, 2GB grafik bellek özelliğine sahip AMD FirePro™ profesyonel grafikler, HP Z Turbo Drive G2, 1.5 TB toplam depolama ve FHD dokunmatik ekran özelliğine sahip. 
HP ZBook 15, dünyanın en çok satan mobil iş istasyonunun bir sonraki nesli. Bu ince ve hafif taşınabilir güç merkezi yüzde 27 daha ince ve yüzde 7 daha hafif şekilde tasarlandı. Önceki nesillerden %27 daha uzun pil ömrüne sahip HP ZBook 15, 15.6 inç diyagonal ekranı, Intel Core veya Xeon işlemci ile donatıldı. DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekran seçenekleri ile birlikte 64 GB ECC bellek, 3 TB’ye kadar arttırılabilir çift 1 TB HP Z Turbo Drive G2 depolama ve çift Thunderbold 3 de mevcuttur.
- HP ZBook 17, öncekilerden yüzde 67 daha uzun pil ömrüne sahip 17.3 inç diyagonal ekranlı iş istasyonu aynı zamanda yüzde 25 daha ince ve yüzde 11 daha hafif. Intel Core veya Xeon işlemciyle donatılmış bu ürün, 64 GB’a kadar ECC bellek, 4 TB’ye kadar toplam depolama sağlayan çift 1TB HP Z Turbo Drive G2, çift Thunderbolt 3 ve opsiyonel olarak HP DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekrana sahiptir. ZBook 17, aynı zamanda 8GB çerçeve arabelleğe sahip NVIDIA M5000M Quadro grafik desteği sağlar. 
ETİKETLER : HP

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics