Bilişim Dünyası 20 HAZİRAN 2013 / 15:09

HP, HAVEn çözümünü duyurdu

HP’nin Las Vegas’ta düzenlenen HP Discover etkinliğinde duyurduğu ve ArcSight, Vertica, Autonomy, Hadoop çözümlerinin bütünleştirilmesi ile büyük veriyi baştan sonra yönetebilen  birleşik analiz portföyü HAVEn, büyük verinin yararlı bilgiye dönüştürülerek gelire çevrilmesini hızlandırıyor.

HP kurumların büyük verinin getirilerinden yararlanması için, HAVEn büyük veri analiz platformunu duyurdu. HP’nin analiz yazılımları, donanım ve hizmetlerinden yararlanan platform, büyük veri uyumlu gelecek kuşak analiz uygulamaları ve çözümleri geliştiriyor.

HP Türkiye Yazılım Ülke Müdürü Nil Bağdan, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “HAVEn ile büyük veriye farklı bir yaklaşım ve bütünleşik bakış açısı getiriyor, büyük veriyi kurumlara rekabet avantajı sağlayacak en önemli araçlardan biri haline getiriyoruz. Büyük veri, organizasyonların harici ve dahili bütün bilgi kaynaklarından gerçek zamanlı olarak yararlanmasını sağlıyor. Bu da karar sürecini büyük ölçüde hızlandırarak, müşterilerle topluma hizmet etmek için farklı ve yenilikçi yollar bulmayı kolaylaştırıyor. HP, kurumların büyük verinin gücünü açığa çıkarması için gereken gelişmiş bir platform ve ürün portföyüne sahip bulunuyor.”

HP Autonomy, HP Vertica, HP ArcSight ve HP Operations Management gibi başarıları kanıtlanmış teknolojileri kapsayan HAVEn ile Hadoop gibi sektör standardı çözümleri tek platformda birleştiren HP, kurumlarla iş ortaklarına aşağıdaki avantajlar sunuyor.

HAVEn platformunda çalışan ilk bütünleşik büyük veri analiz çözümü HP Operasyonel Analiz, BT operasyonlarının tüm yanlarıyla analiz edilmesini ve organizasyonların hizmette kalite ilkesini uygulamasını sağlıyor. Bu çözüm, kurumların HP ArcSight Logger ile HP Business Service Management gibi farklı HP ürünlerinden ve üçüncü taraf kaynaklardan gelen büyük çaplı BT operasyonel veri akışını işlemesine, yönetmesine ve analiz etmesine imkan tanıyor.

HP Kurumsal Hizmetler ise, şirketlerin müşterinin dikkatini çekerek pazar fırsatlarına daha hızlı cevap verebilmesine yardımcı olmak için HP Eyleme Dönük Analiz Hizmetleri’ni duyurdu. Bu çözümler kurumların analiz sistemlerinden yararlanarak büyük veride saklı bilgilerden yararlanması sağlıyor ve müşteri satış, satın alma, tedarik zinciri ile stok operasyonları gibi temel organizasyonel süreçleri sadeleştiriyor.

HP Teknoloji Hizmetleri, kurumların büyük veri çözümlerini gecikmeden ve başarıyla kurabilmesi için Büyük Veri Danışmanlık Uygulamalarını da genişletti. HP böylece şirketlere optimum BT altyapı performansı sağlıyor ve artan büyük veri talebini yeni çözümlerle destekliyor. Bunların arasında BT Strateji ve Mimarisi, Sistem Altyapısı ve Koruma Hizmetleri yer alıyor. Söz konusu hizmetler, şirketlerin BT Altyapısını organizasyonel hedeflere uyarlayarak sektör standartları ve yasal düzenlemelerle uyumlu olmasını sağlıyor.

HP büyük veri yol haritası için iki yeni ürün daha duyurdu:
 •           HP Vertica Topluluk Sürümü: HP Vertica Analiz Platformu Kurumsal Sürüm ile aynı özelliklere sahip olan ve ücretsiz olarak indirilebilen bu yazılım, kullanıcıya hiçbir ek yükümlülük veya süre sınırlaması getirmiyor. Ayrıca, kurumların yeni sürümü şirket çapında yatırıma geçmeden önce 1 terabayta kadar veri analiz ederek denemesini sağlıyor.

•           HP Autonomy Eski Veri Temizleme bilgi yönetimi çözümü ise, kurumların eski verileri analiz ederek maliyetleri azaltmasını ve büyük veriden katma değer elde ederken riskleri sınırlamasını sağlıyor. Bu çözümden yararlanan organizasyonlar, eski ve gereksiz bilgilere erişerek bunları anlamlandırabiliyor, sınıflandırabiliyor ve ürün uygulamaları için gereken verileri saklayarak geri kalan kaynakları regülasyonlara uygun bir şekilde elden çıkarabiliyor.
ETİKETLER : HP

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics