Bilişim Dünyası 01 MART 2013 / 16:46

HP iş ortaklarıyla sahaya indi

HP, iş ortakları, basın mensupları ve A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Milli Takım oyuncusu ve Beşiktaş Spor Kulubü Takım menajeri Haluk Yıldırım, Beşiktaş ve Milli Takım oyuncusu Murat Can Güler, Milli Takım oyuncusu Nihan Anaz, Ankara TED’den Eren Hangün, Galatasaray’dan Nevriye Yılmaz ve Asıstanbul’dan Natalie Tretsiak, Arzu Özyiğit ve Hazal Kaya’nın katılımıyla, İçerenköy GD Académia d’Esports’da, yıllık iş ortağı toplantısını gerçekleştirdi.

Basketboldan ilham alarak, “HP sahaya indi” ana temasıyla gerçekleştirilen toplantıda, yılsonu değerlendirmesi ve 2013 hedefleri, eğlenceli ve heyecanlı bir basketbol maçı eşliğinde iş ortakları ile paylaşıldı. Gün boyunca süren etkinlikte, konuşmalar ve gösteri maçlarının yanı sıra birbirinden ilginç sürprizler ve ödüller de katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.
HP’nin tüm üst düzey yöneticilerinin gün boyu değerlendirmelerde bulunarak iş ortaklarını bilgilendirdiği etkinlikte, tıpkı basketbol sahasında olduğu gibi iş süreçlerinde de omuz omuza sahaya inmenin ve belirlenen hedefler doğrultusunda sahada ter dökmenin önemi vurgulandı. En iyi kaynakları aktararak iş ortaklarına yatırım yapmanın en önemli önceliklerinden olduğunu anlatan HP yöneticileri, basketbol sahasında olduğu gibi iş süreçlerinde de iş ortakları ile omuza omuza mücadele verdiklerinin; dolayısıyla HP olarak iş ortaklarının yanında ve ulaşılabilir olduklarının altını çizdi.

Hedef, 2013’te 1.5 milyar dolar yatırım
HP Genel Müdürü Serdar Urçar, iş ortaklarına, yeni ürün, hizmetler, program ve çalışma modelleriyle ilgili önemli bilgiler verdi. Serdar Urçar, 2013’te tüm dünyada kanal programlarına yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırım yapacaklarını, bu yatırımla iş ortaklarının performansını ödüllendireceklerini, pazarda talebi artırmayı ve sadeleştirilmiş süreçlerle iş ortaklarıyla ilişkilerini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Urçar ayrıca, geliştirdikleri inovasyon stratejisiyle, iş ortaklarının bilgi ve becerisine yatırım yaparak birlikte büyümeyi ve karlılık oranlarını artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

HP Türkiye Kurumsal Ürünler Kanal Müdürü Hülya Gökbel ise yeni ve kapsamlı yatırımlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İş ortaklarımızın HP ile satışlarını ve kârlılığını artırmasını amaçlıyor, HP ile iş yapmaya yönelik kolaylıklar getiriyoruz. HP, sektörün en kapsamlı iş ortağı ekosistemlerinden birini kurmuş bulunuyor. Bu noktadan hareketle, hem şirketimize hem de ortaklarımıza en yüksek katma değeri sağlamak için büyük ölçekli yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.” HP için iş ortaklarının çok önemli bir öncelik olduğunu ifade eden Gökbel, HP’nin geleceğinin iş ortaklarıyla birlikte olduğunu ifade etti.
Gökbel iş ortaklarına yönelik gerçekleştirdiği konuşmasına şöyle devam etti: “Nasıl bir iş ortağı istiyorsunuz sorusuna verilecek cevap çok basit. Yenilikleri ile sizi kalabalıkta ön plana çıkartan, işleri en kolay şekilde halleden ve kârlılık için temiz bir yol açan. Bu noktadan hareketle, 2013 yılında HP’nin yeni dönüşümünde iş ortakları kilit bir rol oyuyor. PartnerOne programımızda yapmış olduğumuz değişiklikler sayesinde, HP ile iş yapma modelleriniz daha basit ve kazançlı olacaktır.”

Gökbel, sözlerini noktalarken şunları vurguladı: “Bölgede en iyi performans gösteren 2. ülke olduk. Bu süreçte, HP kanal ekibini yüzde 20 genişletirken en iyi kaynakları kanala aktarmaya çalışıyoruz. Türkiye’yi gezerek il il müşteri toplantıları ve eğitimleriyle müşterinin ayağına gidiyoruz. Bu demek oluyor ki, Anadolu’ya odaklanıyoruz. Her çeyrek en az bir şehre odaklanıyoruz. Ayrıca, bölgesel bayilerimizle müşteri toplantıları düzenliyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN