Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

HP Procurve artık HPN

Ağ ürünleri oyuncusu 3Com’u satın alan HP, ağ pazarındaki varlığını bu birleşme sonrasında HP Network (HPN) adıyla devam ettirecek. ProCurve ve 3Com markalarını HPN adı altında birleştiren bu yeni adım,  HP’nin ağ pazarındaki ürün çeşitliliği ve pazar payını da artırıyor. Birleşme sonrası yeni şirketin yöneticileri 21 Temmuz’da düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. HPN Ülke Müdürü Sami Arbak, HPN MEMA Bölge Müdürü Alaa Alshimy, HPN MEMA Kanal Yöneticisi Thierry Dumont’un katıldığı toplantıda  bu adımla gelişen yeni stratejiler paylaşıldı. Toplantıda  bu satın alma ile ses, görüntü, güvenlik ve uygulama paylaşımı alanlarında çok daha önem kazanan ağ pazarında rekabet güçlerini artırdıklarını belirten Arbak, “3Com’u satın almamız portföyümüzü 3Com ürünlerinin yanı sıra Tipping Point saldırı belirleme ve engelleme sistemleriyle geliştirmemizi ve Çin’de Huawei ile 3Com ortaklığına dayalı H3C’yi de bünyemize katarak Uzakdoğu’da ağırlığımızı koymamızı sağladı” diye konuştu.

Birleşme pazar payını artırdı, hedef 3 sene içinde dört kat büyüme
Türkiye’de 2010’un ilk çeyreğinde kurumsal sınıfta 520 bin port satıldığını, HP ve 3Com toplamının port satışında yüzde 42’lik pay ile ilk sırada yer aldığını dile getiren Arbak, kurumsal alanda da  hizmet verdikleri dört ana alanın yüzde 70’lik bölümünü kapsayan iki kategoride ömür boyu garanti sağladıklarını da  vurguladı. HPN olarak hedeflerine de değinen Arbak, “2010’un ilk çeyreğinde Türkiye’deki pazar payımızı 280 bin kurumsal bağlantı noktası ile yüzde 42 oranında artırdık ve bu birleşme ile ulusal pazarda bir numara olmayı hedefliyoruz. Çalışan sayımızı ve kaynaklarımızı 2 katına çıkardık ve gelişmeye devam edeceğiz. Gelişme sürecimizi 3 yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz. Nihai hedefimiz 3 yılda 4 kat büyümektir. Bu büyük atılımı 3Com’la birleşmemizi 1 Temmuz’da tamamlayarak başlattık” şeklinde konuştu. İleriki süreçte bu hedefleri doğrultusunda kampanyalar gibi lokal inisiyatifler  kullanabileceklerini de belirten Arbak, “HP teknoloji finans” la yaptıkları operasyonel leasingde  de 5 senelik kiralama dönemine geçişin de söz konusu olabileceğini de dile getirdi.

Ağ eğitimleri için yeni projeler
Ağ hizmetleri açısından önem kazanan eğitim konusunda da yeni adımları olacağını belirten Arbak, “Kurumsal müşterilere  yönelik 2 yıldır sürdürdüğümüz eğitim projesi kapsamında 172 şirket eğitim aldı. Son kullanıcıya yönelik ağ eğitimi için de yeni bir projemiz var. Bu konuda çalışıyoruz. Türkiye’ye özel olarak bir eğitim şirketi ile işbirliği yaparak ağ eğitimleri düzenleyeceğiz” diye konuştu. Ağ pazarının değiştiğine ve ağa odaklanan pazar olmaktan çıkarak, BT’nin  her alanına yöneldiğine de işaret eden Arbak, Türkiye’de kamuda, üniversitelerin en az 90 tanesinde, hastanelerin yüzde 70’inde bulunduklarını da kaydetti.
ETİKETLER : Sayı:781

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics