Bilişim Dünyası 19 AĞUSTOS 2011 / 12:32

HP stratejik BT danışmanlığı vermeye başladı

HP, daha önce teknoloji iş danışmanlığı ve hizmet danışmanlığı olmak üzere iki başlık altında verdiği danışmanlık hizmetlerini Stratejik BT Danışmanlığı (Strategic IT Advisory Services – SITAS) şemsiyesi altında birleştirdi.
HP, profesyonel fizibilite çalışmalarıyla kurumların BT stratejilerinin belirlenmesi ve BT ihtiyaçlarının gerektirdiği ölçüde yatırım yapılarak inovasyon, kârlılık ile büyümeyi en uygun maliyetlerle teşvik etmek üzere Stratejik BT Danışmanlığı Hizmetleri’ni yürürlüğe soktu. Bu hizmetler, HP’nin zaten önceden de var olan “Teknoloji İş Danışmanlığı” ve “Hizmet Danışmanlığı”  servislerinin aynı çatı altında birleştirilerek zenginleştirilmesinden oluşuyor.
HP Stratejik BT Danışmanlığı Hizmetleri, profesyonel fizibilite çalışmalarıyla gerçekçi analizler sunarak BT yatırımlarının optimize edilmesi, yatırımlardan en yüksek verimin alınması ve şirketlerin özel ihtiyaçlarına yönelik adrese teslim BT çözümleriyle yatırım getirisini en üst düzeye çıkarılmasına yönelik danışmanlık hizmetlerini içeriyor. Stratejik BT danışmanlığı ile kurumlara özel stratejiler hazırlanırken, sürekli inovasyon için çalışmalar yürütülüyor.
Toplantıda kısa bir sunum gerçekleştiren HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk, Gartner verilerine göre 2016 yılında şirketlerin BT yatırımları yüzde 60 oranında artacağından söz etti. Danışmanlık sırasında diğer HP ürünlerini önermekten çok, profesyonelce yaklaşıp doğru çözümü bulmaya çalıştıklarını ifade eden Cantürk, büyük şirketlerle, kurumsal yapıya geçmeye çalışan orta ölçekli şirketler için çözümler ürettiklerini aktardı.
ETİKETLER : Sayı:835
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN