Bilişim Dünyası 08 TEMMUZ 2012 / 14:29

HP ve 4S’den bilgilendirme toplantısı

28 Haziran’da İstanbul’da Cemile Sultan Korusu’nda HP Yazılım’ın Platin Çözüm Ortağı olan 4S Bilgi Teknolojileri, HP Yazılım ile ortak olarak ‘Yaz - Test Et - Yönet’ başlığı altında proje ve yazılım kalitesi yönetimi konularında müşterilerine bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kaynakların etkin kullanımını, iş birimlerinin ekibe kazandırılmasını ve projelerin zamanında tamamlanmasını sağlayan yazılımların başarı hikayeleri katılımcılar ile paylaşıldı.
HP Yazılım Ülke Müdürü, Nil Bağdan’ın ve 4S Yazılım Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Mahir Orat’ın açılış konuşmalarını yaptıkları toplantı 4S müşterilerinin başarı hikayeleri ve HP’den Kıdemli Çözüm Danışmanı Yusuf Şahin’in HP ALM (Application Lifecycle Management) ve Agile Accelerator yazılımlarını tanıtan sunumları ile devam etti.
İlk başarı hikayesi olarak halka açık ilk ve tek emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Sigortadan, Değişim ve Proje Yönetimi Müdürlüğü, Müdür Yardımcısı, Nihan Uğun ‘Talepleri SCRUM ile eritmek’ konu başlıklı sunumunu yaptı. SCRUM’a neden ihtiyaç duyduklarını ve genel olarak neler kazandıklarını anlatan Uğun, kazanımlarını etkin zaman yönetimi, taleplerin kısa sürede planlanabilmesi, sürekli bilgilendirme, öncelik tespiti ve şeffaflık olarak sıraladı. British American Tobacco (BAT) Türkiye’nin sunumu ile devam eden etkinlikte BAT Kıdemli Tasarım Otoritesi, Candan İldeniz ‘Mobil Test Yönetimi’ adlı sunumu ile BAT’ın yazılım geliştirme sürecini, yaşadıkları problemleri ve uyguladıkları test süreçleri ile sorunlara nasıl çözüm ürettiklerini anlattı.

Son başarı hikayesi olarak Kuveyt Türk Bankası Yazılım Test Süpervizörü, Fatma Molu ‘Test Yönetimi’ konusundaki sunumunu yaptı. Bankacılık Dönüşüm Projesi ile Yazılım Test servisinin doğuşundan bahseden Mola, HP Quality Center yazılım ürünü ile nasıl yazılım kalitesini arttırdıklarını, uygulama süreçlerini hatasız kıldıklarını ve maliyetleri nasıl azalttıklarını açıkladı.
ETİKETLER : Sayı:879

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics