Bilişim Dünyası 21 EKİM 2013 / 08:07

HP yeni baskı ve mobil çözümlerini tanıttı

HP 1 Ekim’de Barselona’da düzenlediği bir basın toplantısıyla kurumlara yönelik yeni baskı ürünlerini ve taşınabilir cihazlarını tanıttı. HP’nin özellikle mobil cihazlardan yazdırmayı önemli ölçüde kolaylaştıran çözümleri dikkat çekti.

Mobil işgücünün sağladığı çeşitli avantajlardan dolayı şirketlerde mobil çalışanların sayısı her geçen gün artıyor. Artan mobil işgücü çeşitli ihtiyaçları da beraberinde getiriyor. Bu ihtiyaçların başında her yerden çalışmayı kolaylaştıracak mobil cihazlar, bu mobil cihazların güvenliği, hareket rahatlığı ve mobil cihazlardan yazdırmayı ve tarama yapmayı kolaylaştıracak çözümler geliyor. Ayrıca şirketlerin mobil işgücünün yarattığı çok büyük bilgi kapasitesiyle de uğraşmaları gerekiyor. HP tüm bunları göz önünde tutarak “New Style of IT - BT’de Yeni Tarz” adını verdiği bir çözüm geliştirmiş. HP bu bağlamda mobil işgücünün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak yeni ürünler ve çözümler geliştirmiş. Örneğin hemen hemen tüm mobil cihazlarda bulunan NFC (Yakın Mesafe İletişim) sayesinde şirket çalışanları akıllı telefon ya da tabletlerini sadece yazıcıya dokundurarak istedikleri belgeleri yazdırabiliyorlar. HP bu teknolojileri geliştirirken sadece yeni ürünleri düşünmemiş, şirketlerin hali hazırda kullandıkları yazıcıların da bu teknolojiyi desteklemesini sağlayacak ürünler geliştirmiş. HP sadece baskı ürünlerinde değil mobil işgücünün kullanacağı yeni tabletler ve dizüstü bilgisayarlar geliştirmiş. HP özellikle masaüstü bilgisayarların performansını aratmayacak ayrılabilir (split products) ürünleri ile de dikkat çekmeyi başardı.
Barselona’da yapılan toplantıda bir konuşma yapan HP Kıdemli Başkan Yardımcısı Herbert Koeck, “Şirketler, bilgi teknolojilerindeki değişen tabloya, bir diğer deyişle her gün daha da büyüyen mobil işgücünün ürettiği ve muazzam bir büyüklüğe erişen verilerle ve işlemlerle baş etme yöntemlerine hızla ayak uydurmak zorundalar. Yeni inovasyonlar ve güncelleştirilmiş LazerJet baskı portföyü müşterilerin mobil baskı deneyimini zenginleştirmelerine yardımcı olurken, sayısal ve baskı iş akışlarının yönetimini de daha büyük iş performanslarına dönüştürmelerini sağlıyor” dedi.

Mobil cihazlardan yazdırma artık çok kolay
HP’nin yeni baskı ürünlerinin en önemli özelliklerinden birisi NFC ile mobil cihazlarla sadece dokunma yolu ile ya da kablosuz direkt bağlantıyla baskı yapılabilmesi. HP’nin yeni çözümünde yazdırma işlemi yapılırken şirketin kablosuz ağına bağlanılmıyor, bağlantı sadece mobil cihaz ve yazıcı arasında oluyor. Bu yüzden şirket ağı tehlikeye atılmamış oluyor. Bu arada birçok kullanıcının yaşadığı sürücü sorunu da ortadan kalkmış oluyor.
HP LaserJet Enterprise M800 Serisi baskı ürünleri NFC teknolojisi ve kablosuz bağlantıyı destekliyor. Seride yer alan HP Colour LaserJet Enterprise flow MFP M880 ve HP LaserJet Enterprise flow MFP M830, HP Flow özelliğiyle kurumsal müşteriler için sayısal doküman yönetimi ve baskı süreçlerini düzenlerken iş akışlarını hızlandırıyor. Yine seri içerisinde yer alan HP LaserJet Enterprise M806 ve HP Colour LaserJet Enterprise M855 tek işlevli yazıcı modelleri de NFC ile dokun yazdır ve kablosuz direkt baskı teknolojisini sunuyor.
Toplantıda tanıtılan diğer iki ürün ise şirketlerin hâlihazırda kullanmış oldukları HP yazıcıların dokun yazdır ve kablosuz direkt baskı teknolojisini desteklemelerini sağlayan HP 1200W Mobil Baskı Aksesuarı ve HP JetDirect 2800W for FutureSmartFleet oldu. Bu iki cihaz sayesinde HP, eski müşterilerinin yatırımlarını korumuş oldu.

Mobil cihazlarda çıta yükseliyor
Şirketlerde büyük bir hızla mobil dönüşüm yaşanıyor. HP’de bu dönüşümün farkında ve yeni ürünlerini geliştirirken bu dönüşümü göz önünde tutuyor. Bu bağlamda HP’nin yeni taşınabilir cihazları kurumsal kullanıcıların tüm ihtiyaçları göz önünde tutularak oldukça şık bir şekilde tasarlanmış.
HP EliteBook 800 Serisi önceki nesillerle kıyaslandığında yüzde 40 oranında daha ince ve yüzde 28 daha hafif. 33 saate varan pil ömrüyle dikkat çeken serinin bir diğer önemli özelliği ise klavyesinin suya dayanıklı olması. Klavyenin üzerine su ya da herhangi bir sıvı döküldüğünde altında bulunan kanallar vasıtasıyla dışarıya atılıyor.
Serinin askeri seviye dayanıklılık testlerinden geçtiğini belirten HP Kurumsal PC Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Enrique Lores sözlerine şöyle devam etti: “HP EliteBook 800 serisi rutubet, ısı, düşme, baskı, darbe ve toz gibi dayanıklılık testlerinden geçti. 30 kilo ağırlığında bir çocuk üzerine çıksa dahi kırılmayacak şekilde tasarlandı.”
HP toplantıda ayrıca EliteBook Serisinin yanında Probook 400 ve 600 serilerini de tanıttı.
ETİKETLER : Sayı:942

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics