Bilişim Dünyası 09 MAYIS 2016 / 09:51

HP yeni ürünlerini Harvey Nichols ile şekillendiriyor

HP ve Harvey Nichols işbirliği, teknoloji ve modayı bir potada eritmeye hazırlanıyor.
Özel bir tasarıma sahip HP Premium serisi dizüstü bilgisayarları HP Spectre x360 ve Envy 13, 22 Nisan itibariyle Harvey Nichols’ta satışa çıktı. Ayrıca Haziran ayında piyasaya çıkması planlanan dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı HP Spectre 13’ün ön siparişleri alınmaya başlandı.
İş dünyası ve iş süreçleri yeni dünyada değişiyor. Son yıllarda teknolojiden beklentiler de aynı şekilde değişim gösteriyor. Redshift tarafından yapılan araştırmaya göre BT yetkililerinin yüzde 69’u mobilite konusunda PC tasarımının da oldukça önemli olduğunu belirtirken yüzde 77’si iyi tasarıma sahip bilgisayarların çalışan memnuniyetini de artıracağı görüşünde.
Uzmanlar bu değişimin temelinde ise 2020 yılına kadar iş gücünün yaklaşık yüzde 50’sini oluşturması beklenen Y kuşağının yön vermeye başladığı yeni toplum düzeni olduğunu belirtiyor. Dizüstü ve tablet kullanımına okul döneminde başlayan bu yeni nesil, söz konusu iş ortamı olsa da tasarım ve fonksiyon arasında bir ödün vermek zorunda kalmak istemiyor.
HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tasarımcıları bugüne kadarki en ince dizüstü bilgisayar üzerinde sıra dışı bir deneyim yaratmaları için bir araya getiren HP, lüks tasarım ile güçlü dizüstü teknolojisinin yeniden keşfedilmesini amaçlıyor. Böylelikle dizüstü bilgisayar teknolojisi, sanatın gösterişli bir örneğine dönüştürülüyor. Müşterilerimiz Premium seri PC’lerinde yenilikçi tasarım, güç ve güvenilirlikten beslenen deneyimler bekliyorlar. Ödüllü HP Spectre x360’tan elde ettiğimiz deneyimlere dayanarak, Premium PC’ler pazarını yeniden tanımlamayı sürdürürken, Windows 10 cihazlarının tüketicilere vereceklerini de en yüksek seviyeye çıkarıyoruz.” dedi.
İşlerin teknoloji nedeniyle artık tek bir mekandan yapılması zorunluğu da ortadan kalkınca kullanılan bilgisayarların kullanıcıların yaşam tarzını yansıtması da önem kazanıyor. Bu nedenle daha ince, daha hafif ve uzun ömürlü pile sahip cihazlar çok daha fazla rağbet görüyor.
Ayrıca 4K çözünürlüklü içeriklerin kullanımı da gün geçtikçe artıyor. Bu da fotoğraf ve video düzenlemeleri için daha yüksek çözünürlük sunan ekranlara talebi artırıyor. Aynı zamanda oyun, müzik ve film için de kaliteli ses artık çok daha fazla aranan bir özellik durumuna geldi.

Müşteri beklentilerini karşılamak istiyor
HP’nin yeni dizüstü bilgisayarı bir AAA pil kadar ince ve aynı zamanda sadece 1,1 kilogram ağırlığında. Haziran ayına kadar ön siparişi toplanacak ürünün satış fiyatı 6 bin 499 olarak belirlendi. İş dünyasındaki yaşanan dijital dönüşümün farkında olan HP, kullanıcıların ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda cihazlar geliştirmeye gayret ediyor. 
HP’nin bu yaklaşımının bir yansıması da geçtiğimiz günlerde New York Times Uluslararası Luxury Konferansı'nda sergilendi. Dünyaca ünlü tasarımcılar Tord Boontje ve Jess Hannah imzasını taşıyan, 18 karat altın ve elmaslarla bezenmiş sınırlı sayıda üretilen lüks iki HP dizüstü bilgisayar HP tarafından etkinlikte tanıtıldı. Her bir tasarımcı tarafından geliştirilen sınırlı sayıdaki bilgisayar, Mayıs ayında yapılacak olan Cannes Film Festivali'nde açık artırmaya çıkarılacak ve elde edilecek gelir Nelson Mandela Vakfı'na bağışlanacak.
Konuyu değerlendiren HP MEMA bölgesi Kategori Müdürü Vishnu Taimni şöyle konuştu:
“Türkiye’de gerçekleştirilen bu işbirliği dünyaya örnek olacak bir işbirliği. Bilgisayar tarafından her ihtiyaca ve beğeniye uygun kişiselleştirilmiş ve güzel tasarımlı ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Maddelerin evrimi eğilimlere ilham vermeyi sürdürecek. Artık maddelerin birlikteliği ile ilgi çekici etkiler yaratabiliyoruz. Doğal ve teknolojik maddeler bir araya gelerek mükemmel bir görünümüm ortaya koyuyor. Maddelerin, renklerin ve detayların uyumu ile ortaya çıkan lüks ürünler spor başta olmak üzere birçok moda kategorisinde yer buluyor. Spectre Special Edition gibi ürünlerimiz ile dünyada oluşan bu yeni trende yön vermenin de ötesine geçerek yeni kategoriler yaratıyor, yeni teknolojiler keşfediyoruz.”
 
ETİKETLER : 1071 HP Harvey Nichols

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics