Bilişim Dünyası 09 MART 2015 / 09:10

HTC yeni ürünlerini Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu

Tayvanlı mobil cihaz üreticisi HTC, dünyanın iletişim alanında dünyanın önde gelen şirketlerinin ve profesyonellerin bir araya geldiği etkinlikte yeni telefonu, akıllı bilekliği ve sanal gerçeklik cihazını duyurdu.

Lansmanda ilk tanıtılan ürün HTC’nin amiral gemisi HCT One M9 oldu. Etkinliğin açılışında konuşan  HTC Yönetim Kurulu Başkanı Cher Wang, HTC’nin cep telefonu sektöründeki beklentilere meydan okuyarak kendine bir isim yaptığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “HTC One M9 sizi en değerli olduğuna inandığınız şeylerle daha derin bir şekilde bir araya getiriyor. Bunu mümkün kılan pek çok akıllı özelliklerinin yanı sıra, nefes kesen zarafet ve tasarımıyla da hayalinizdeki dünyayı gerçeğe dönüştürmeyi başarıyor. HTC One M9, salt bir telefondan çok daha fazlasını temsil ediyor ve sizin doğal bir parçanız haline geliyor.”

HTC One M9, 5 inçlik Gorilla Glass 4 ekrana sahip. Üzerinde Qualcomm Snapdragon 810 yongaya sahip olan telefonun 3 GB belleği ve 32 depolama kapasitesi bulunuyor. Depolama kapasitesi microSD kart ile 128 GB’a kadar çıkarılabiliyor. Telefonun arka kamerası 20.7 Megapiksel, ön kamerası ise 4 Megapiksel. İşletim sistemi ise Android 5.0 Lollipop.

HTC One M9 Nisan ayının başından itibaren Türkiye’de satılmaya başlanacak ve çift tonlu gümüş ve altın, tek tonlu kurşun gri renk seçeneklerine sahip olacak.

HTC’nin daha önce duyurduğu ortaklıklar meyvesini veriyor

HTC’nin duyurduğu ikinci ürün ise GPS desteğine sahip olan akıllı bilekliği HTC Grip oldu. HTC’nin daha önce duyurduğu ABD kökenli Under Armour ortaklığı kapsamında geliştirilen cihaz adım sayma, pusula gibi çeşitli sensörler sayesinde spor yapılırken ölçümler yapılabilmesini sağlıyor. GPS özelliği ile ölçümlerin daha doğru olmasını sağlayan Grip sporla ilgili özelliklerin yanında e-posta, mesajlaşma, telefon, takvim uyarıları gibi çeşitli özelliklere de sahip. Grip sadece hem Android hem de iOS tabanlı cihazlarla çalışabiliyor.

HTC Sanal Gerçekliğe de adım attı

HTC’nin lansmanda duyurduğu bir diğer ürün ise Valve ile ortaklığı sonucunda ortaya çıkan Vibe oldu. Üzerinde 70 adet sensör bulunan sanal gerçeklik cihazı, kullanıcıların 360 derecelik tam bir sanal gerçeklik deneyimi yaşamalarını sağlıyor. 90 HZ yenileme hızı, tam hareket izleme, el izleme, hafifliği gibi özelliklerin yanında Valve ile yapılan ortaklığın, Vibe’ı sanal gerçeklik pazarında güçlü bir yer sağlaması bekleniyor.

Cher Wang, “Vive tüm geliştiriciler ve içerik üreticileri için inanılmaz bir fırsat yaratıyor ve hep birlikte sanal gerçekliği uçtan uca çözümler haline getirmemize yardımcı oluyor. Eğlencenin, iletişimin ve öğrenmenin yeni yollarını ortaya çıkaracak olan bu ürünle hepimiz daha da üretken hale geleceğiz” dedi. Vive’ın şu an var olduğunu vurgulayan Wang, cihazın 2015 yılının sonunda piyasaya sunmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

 
ETİKETLER : 1012

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics