Bilişim Dünyası 09 EKİM 2011 / 10:34

Huawei’den, kurumsal çözüm yelpazesi

Huawei, telekom alanında deneyimini kurumsal iş çözümleri pazarına yöneltmek için Huawei Enterprise-Kurumsal İş Çözümleri Birimi’ni kurdu. Şirket; bu amaçla Türkiye’deki ilk büyük projesini hayata geçirmek için Savronik ile TCDD’nin Ankara – Eskişehir arası Yüksek Hızlı Tren Hattı boyunca kurulacak yol boyu güvenlik ve izleme sistemleri konusunda anlaşma imzaladı. Anlaşma ile Huawei, Türkiye’de hızlı tren hatlarında ilk ‘güvenlik ve izleme sistemleri tedarikçisi’ olacak.
Huawei Kurumsal İş Çözümleri Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Philip Zhihui Liang, Türkiye’de her anlamda büyüyen iş hacminin kendilerini daha büyük projeler için motive ettiğini belirterek, “Kurumsal İş Çözümleri alanında yeni yapılanma ile, alanında deneyimli bir ekiple yola devam edeceğiz” dedi. Liang, bulut bilişim teknolojisiyle hem daha geniş kitlelere daha hızlı hizmet götürüleceğini hem de gelişen teknolojiyle artan geniş bantlı hizmetlere yönelik talebinin karşılanmasını sağlayacaklarını vurguladı. Teknolojilerine güvendiklerini söyleyen Liang, ikinci Ar-Ge merkezini kurdukları Türkiye’den teknoloji geliştirme anlamında da beklentilerinin yüksek olduğunu ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:841

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN