Bilişim Dünyası 27 HAZİRAN 2014 / 15:19

Huawei’ye Bilişim 500’den iki ödül

Türkiye’deki bilişim sektörüne ışık tutmayı amaçlayan ve İnterpromedya tarafından bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen Bilişim 500 araştırmasının sonuçları Maslak TİM Center’da düzenlenen törenle açıklandı. İki kategoride birinci olan Huawei, genel sıralamada ise 18. sıraya yerleşti


 Dünya nüfusunun üçte birine hizmet götüren ve 12 yıldır Türkiye’de yatırımlarını gerçekleştiren Huawei, Interpromedya tarafından 15 yıldır yapılmakta olan bu araştırmada iki ödül birden aldı.

Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Avea gibi Türkiye'nin tanınmış telekom operatörlerine hizmet veren, Türkiye'de modern iletişim ağlarının oluşumunda da önemli bir rol oynayan Huawei, Uluslararası Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi / Satıcısı ana kategorisinde ödülün sahibi oldu. Bunun dışında ayrıca Donanım kategorisi Telekomünikasyon Alt Yapı Donanımı alt kategorisinde de birinciliği elde etti.

Tören, başta Bilgi ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer olmak üzere Türkiye bilişim sektörünün önde gelen isimleri ve Türkiye’de bilişime yön veren şirketlerin temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Prof. Dr. Tayfun Acarer ödül töreni sonrasında “Bilişim 500 sektörümüzün durumunu yansıtan önemli bir kaynak niteliğindedir. Huawei Türkiye’yi de almış olduğu ödüllerden dolayı kutluyorum” dedi.

Huawei Genel Müdürü Zhao Gang: “Türkiye pazarına çok büyük önem veriyoruz. Pazar büyüklüğü ve jeopolitik konumu itibarıyla büyük avantajlar sunuyor. 20 Haziran tarihinde Dönüşümlü CEO'muz Guo Ping'i Türkiye'de ağırladık, kendisi Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile buluştu. Başarımızın, çabalarımızın ve Türkiye'de gerçekleştirdiğimiz başarılı projelerimizin bir kazanımı olan bu ödülleri almaktan memnuniyet duyuyoruz. Huawei olarak, Türkiye'nin '2023 Vizyonu' stratejisine aktif olarak katılacak, Türkiye'nin bilgi ve iletişim teknolojileri stratejisinin yürütülmesini kolaylaştıracak ve dünya lideri ürün ve çözümlerimizle Türk insanının iletişim deneyimini geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics