Bilişim Dünyası 23 MART 2015 / 09:32

Huawei demiryolu yatırımlarına hız veriyor

Huawei, bu yıl 4. kez katıldığı Eurasia Rail fuarında sahada gerçekleştirdiği projeleri tanıttı. GSM-R için kurgulanan teknolojileri de görücüye çıkaran şirket, proje yönetimine ve süreç takibine dair yeteneklerini de sergileme fırsatı yakaladı.  Eurasia Rail Fuarı bu yıl 4. kez katılan Huawei, sinyalizasyon ve operasyona özel GSM-R altyapısının yanı sıra tren içi hizmetlere ve yolculara yönelik kablosuz genişbant iletişimine dair LTE çözümünü de sergiledi. Bu sistem, hızlı trenle seyahat eden yolcuların internet erişimi, tren içinde bulunan yolcu bilgilendirme ekranlarının güncellenmesi ve içerik yayını gibi hizmetleri mümkün hale getiriyor. Yine bu sistem sayesinde tren içi güvenlik kameraları yer istasyonlarındaki merkezlerden izlenebiliyor.

Huawei, Türkiye’deki GSM-R çalışmalarına Türkiye’deki demiryolu yatırımlarının artmasıyla birlikte 2011 yılında başladı. Bu konuda yerel bir ekip kurulmuş durumda. Önemli bir bölümü Türk mühendislerden ve çalışanlardan oluşan bu ekip, Türkiye’nin ihtiyaçlarına özgü çözümlerin kurgulanmasına ve pozisyonlanmasına yönelik hizmetler sunuyor.

Bu noktada örnek vermek gerekirse; demiryolu sektörüne yönelik sistem, ekipman ve servis temini konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden Alstom, Türkiye’deki Eskişehir Kütahya Balıkesir projesinin transmisyon, GSM-R ve telefon bileşenlerini tasarlaması ve temin etmesi için Huawei’yi tercih etmişti. Huawei’nin de dahil olduğu bu çok sağlayıcılı GSM-R ağı projesi, küresel GSM-R pazarında Huawei’nin başarılı bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

LTE çözümü de görücüye çıktı

Huawei, Eurasia Rail fuarında sinyalizasyon ve operasyona özel GSM-R altyapısının yanı sıra tren içi hizmetlere ve yolculara yönelik kablosuz genişbant iletişimine dair LTE çözümünü de sergiledi. Bu sistem, hızlı trenle seyahat eden yolcuların internet erişimi, tren içinde bulunan yolcu bilgilendirme ekranlarının güncellenmesi ve içerik yayını gibi hizmetleri mümkün hale getiriyor. Yine bu sistem sayesinde tren içi güvenlik kameraları yer istasyonlarındaki merkezlerden izlenebiliyor.

 
ETİKETLER : 1014

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics