Bilişim Dünyası 24 HAZİRAN 2016 / 12:36

Huawei, Flextronics ile işbirliğine gidiyor

Huawei ile Flextronics, 4.5G baz istasyonları ve ağ enerji sistemleri üretecek fabrikanın açılışını Tekirdağ’da gerçekleştirdi. Açılış törenine; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği, ISPAT, DEIK, TOBB, ICBC Bank Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Grubu ve Vodafone temsilcileri katıldı.  Huawei Türkiye; Ar-Ge, ürün ve servisleri ile 4.5G teknolojisini dünya çapında yaygınlaştırmaya devam ederken, Türkiye’de kullanılacak 4.5G donanımları özelindeki yerli üretim politikalarına yönelik desteğini de farklı projelerle sürdürüyor. Huawei bu amaçla geçtiğimiz yıl ön görüşmelerine başladığı 4.5G ekipman üretim tesisleri için, dünyanın lider üretim şirketlerinden olan Flextronics ile iş ortaklığına gitti. İki şirket, 22 Haziran 2016’da 4.5G baz istasyonu ve ağ güç sistemleri üretecek tesislerin açılışını, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın da katıldığı törenle gerçekleştirdi. Huawei Türkiye Genel Müdürü Li Shen; “Huawei Türkiye olarak Flextronics ile işbirliğine gitme kararı aldık. 4.5G baz istasyonları ve ağ enerji sistemleri üretimine Ekim 2016’da başlamayı hedefliyoruz. BT sektörünün yerelleşmesi ve operatörlerin bu yönde desteklenmesi, Türkiye kamu kurumları açısından stratejik olarak da önem taşıyor. Sektörün belli bir seviye ve olgunluğa erişmesi için, yerelleşme anlamındaki iş planlarımızı daha da artıracağız” dedi.   
Flextronics Türkiye ayrıca, Huawei Türkiye tarafından 4.5G ihalesi sonrasında bu alandaki lokal üretim projeleri vesilesiyle ödüle layık görüldü. Flextronics Türkiye’nin bu alandaki ürün gamı,  4.5G baz istasyonları ile ağ enerji sistemleri üretimini kapsıyor.
 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, “Huawei, özellikle 380 kişinin çalıştığı Ar-Ge merkezindeki faaliyetlerini bir adım ileri taşıyıp üretime yönelik bu tesisiyle, Türkiye’de 1.700 çalışanı ve 200’den fazla iş ortağı ile 5.000 kişilik bir eko-sistem oluşturmuştu.” dedi. 
ETİKETLER : Huawei Flextronics

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics