Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2013 / 13:55

Huawei iş ortakları ağını genişletiyor

Huawei, Türkiye’deki 6 ayrı bölgeye dağılmış 12 şirketle 2 yıllık iş ortaklığı anlaşmasına imza attığını duyurdu. Şirket, yeni iş ortaklarının seçiminde sektör tecrübesi, Huawei ile birlikte çalışma deneyimi, finansal durum, sağlık ve güvenlik standartları, sürdürülebilir kaynak yönetimi ve gelişmeye açıklık gibi kriterleri temel aldı.

Huawei’nin anlaştığı şirketler arasında EBA, Artıtel, Ufuk, Netmon, Getes, Özsistem, ISKA, DEKA, Uluser, Erişim, Atakom ve Güvenay gibi isimler yer alıyor. Huawei, iş ortaklığı anlaşması yaptığı şirketlerden öncelikli olarak Evrensel hizmet projesi, VDF MSP, TT WIMAX ve Avea Roll-out projelerinde hizmet alacak.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Zhao Gang “Genel olarak 2013 yılında artan iş hacmimize paralel olarak iş ortaklarımızın potansiyeli de arttı. Böylelikle Türkiye’deki 6 bölgedeki iş ortakları ile iş hacmini gelişimine, istihdamın artmasına, iş ortaklarımızın yetkinliklerinin eğitimlerle gelişimine ve uzun dönemli zengin iş ortağı portföyü ile, Türkiye’nin her yerinde hayatı iletişimle zenginleştiriyoruz” dedi.

İş ortaklarına yatırım yapıyor

Artotel Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Erçoban, “Huawei ile işbirliğimiz uzun yıllara dayanıyor. Artıtel, Huawei ile kurulup Huawei ile büyüyen bir Türk firması Wimax ve Evrensel hizmet projesi ile köylere, Vodafone MSP projesi ile de 3 bölgede (İzmir, istanbul, Diyarbakır) çalışmalar yapıyoruz” derken, Özsistem Genel Müdürü Nihat Şahin de, “Huawei, kullandığı teknoloji, yöntemler ve uzman kadrosuyla telekomünikasyon sektöründe yer alan firmalara ışık olmakta” dedi.

Huawei, ekosistemiyle de Türkiye’deki yerel şirketleri destekleyerek, ekonomiye katkıda bulunuyor. Huawei, bugüne kadar Türkiye’de 60 iş ortağı üzerinden 100 milyon doların üzerinde satın alma gerçekleştirdi. Huawei bir taraftan da, iş ortaklarının iş yaptığı diğer bölgelerde de tanınmasına destek oluyor ve Türkiye’de yetiştirdiği insan kaynağının diğer bölgelere de açılması için fırsat yaratıyor.

 
ETİKETLER : Huawei

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics