Bilişim Dünyası 09 HAZİRAN 2014 / 08:09

Huawei kurumsalda yüzde 100 büyüme hedefliyor

Huawei Türkiye Kurumsal Çözümler İstanbul Bölge Direktörü Eren Serçe, Huawei Türkiye Kurumsal İş Çözümleri Grubu’nun 2013 yılında yüzde 70 büyümeye imza attığını, 2014 yılında yüzde 100 büyüme hedeflediklerini açıkladı.

Türkiye’deki çalışmalarına 2011 yılında başlayan Huawei Kurumsal Çözümler İş Grubu’nun ilk yıldan itibaren hızla büyüdüğüne dikkat çeken Huawei Türkiye Kurumsal Çözümler İstanbul Bölge Direktörü Eren Serçe, kurumsal alanda gösterdikleri çabaların meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi. 2014 yılında yüzde 100 büyümeyle bu başarıyı daha da ileri taşımak istediklerini ifade eden Serçe, Huawei’nin hedeflerine ulaşmasında Türkiye’deki yerel iş ortaklarının büyük payı olduğunu ifade etti.
Türkiye’de kazanmanın en iyi yolunun başarılı bir kanal stratejisi kurgulamak olduğuna inandıklarını ifade eden Serçe, Huawei’nin iş ortaklarıyla karşılıklı kazanca dayalı bir ilişki kurmayı hedeflediğini ve müşterilerinde haklı bir güven oluşturarak en iyi tercih haline gelmeye odaklandıklarını söyledi. Serçe, bunu gerçekleştirmek için müşteri odaklı çalışma anlayışı, uyumlu ekosistem, kanal memnuniyeti ve sürdürülebilir gelişim platformunun bir araya gelmesi gerektiğine dikkat çekti.

Huawei Türkiye’nin büyümesine de katkıda bulunmak istiyor
Bilişim yatırımlarının ekonomi içerisindeki payını artırmak için Türkiye’deki iş ortaklarıyla beraber büyümenin Huawei’nin ana prensiplerinden olduğunu söyleyen Eren Serçe, şöyle devam etti:
“Türkiye’de bilişim yatırımlarının gayrisafi yurtiçi hasılaya oranı yüzde 3,5 ile Güney Kore, ABD, Çin, Japonya ve Almanya’nın altında yer alıyor. Biz, Türkiye’deki iş ortaklarımızın katkılarıyla bu oranı artırmak ve Türkiye’yi çağdaş bilişim anlayışının kurumsal alandaki güçlü yansımasını sağlamak için çalışıyoruz. Mobil, bulut bilişim, nesnelerin interneti, giyilebilir teknolojiler ve büyük veri gibi kavramlar tüketicilerin hizmet beklentisini yeniden şekillendirirken, kurumların müşterileriyle etkileşiminde ve verimliliğinde yepyeni fırsatların kapılarını açıyor. Biz, iş ortaklarımızla birlikte bu fırsatların faydaya dönüşmesi ve kurumların bilgi teknolojileri odaklı dönüşümünün hızlanması için çalışıyoruz. Çünkü bu dönüşümün, ülke ekonomisine ve toplumun yaşam kalitesine pozitif etkileri olduğunu biliyor ve bunun bir parçası olmak istiyoruz.”

Huawei kurumsal alanda dünyada da büyüyor
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin birçok alanında faaliyet gösteren dev bir şirket olan Huawei, sunduğu ürün ve hizmetlerle 2 milyardan fazla kişiye ulaşıyor ve dünya nüfusunun üçte birine hizmet veriyor. Huawei’nin bu başarısının arkasında müşteri odaklı inovasyon anlayışı ve yerel iş ortaklıklarına verdiği önem yatıyor.
Huawei Kurumsal Çözümler İş Grubu, 2013 yılında 34 ülke ve bölgede yaklaşık 4 bin 500 iş ortağına, 1.100’den fazla hizmet ortağına, 110’dan fazla eğitim ortağına ve 25 binden fazla mühendise ulaşan geniş bir ekosistemle yoluna devam ediyor. Grubun portföyünde kurumsal ağ çözümleri, birleşik iletişim, bulut bilişim ve veri merkezleri, ağ enerjisi, kurumsal kablosuz ağlar ve altyapı servisleri gibi alanlara odaklanan geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi yer alıyor.
2013 yılında Huawei’nin kurumsal ürün ve hizmetlerdeki yıllık satış geliri, yıldan yıla yüzde 32 artışla 2,5 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu gelirin yüzde 55’den fazlası kanal iş ortakları üzerinden gerçekleştirildi.

Huawei’nin en hızlı büyüyen dağıtıcısı ARTronic oldu

ARTronic, Huawei kesintisiz güç kaynakları için 2013 sonunda imzaladığı dağıtıcılık anlaşmasını takiben, hızla gerçekleştirdiği önemli projeleriyle ‘Huawei En Hızlı Büyüyen Distribütör Ödülü’nü almayı başardı. ARTronic Satış ve İş Geliştirme Direktörü Nuran Erlevent, Huawei ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin itici gücüyle önümüzdeki 3 yıl içerisinde pazarda Huawei’yi ilk üç marka içine taşımayı planladıklarını söyledi.

Türkiye ekosistemi yeni iş ortaklarıyla zenginleşiyor

Serçe, toplantıda Huawei Teknoloji Günleri’nde kurumsal çözümler iş grubunun gücüne güç katacak yeni iş ortaklıklarının da duyurusunu gerçekleştirdi. Türkiye’de sunduğu güvenlik odaklı çözümlerle adını duyuran Bilgi Elektronik, Huawei CCTV güvenlik kameralarının Türkiye dağıtıcısı olarak hizmet verecek. Türkiye’nin bilişim odaklı yaygın eğitim kurumlarından Bilge Adam Türkiye genelinde Huawei odaklı eğitimleri programına alırken, Cliguru Ankara’da gerçekleştirilecek şebeke eğitimleri için Huawei’ye destek verecek.
Huawei, ayrıca Nasa Bilgi İşlem ile imzaladığı iş ortaklığı anlaşmasıyla ağ yönlendiricisi ve ağ anahtarı ürün grubunda Türkiye’deki dağıtıcı sayısını 4’e çıkardı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics