Bilişim Dünyası 11 AĞUSTOS 2014 / 09:43

Huawei Tüketici İş Grubu büyümesini sürdürüyor

Huawei, Tüketici İş Grubu’nun ilk yarıyıl performans sonuçlarını açıkladı. 2014 yılının ilk yarıyıl sonuçlarına göre Huawei toplam 64 milyon 210 bin adet cihaz satışı gerçekleştirdi. Bir önceki yıla göre yüzde 62 artan cihaz satışının 34 milyon 270 binini akıllı telefonlar oluşturdu.  Huawei’nin 2014 ilk yarıyıl başarısının arkasında, Ascend P7 gibi orta üst segmente hitap eden akıllı telefonların tüketiciler tarafından beğeniyle karşılanması yatıyor. Huawei’nin üst segmente yönelik cihaz üretim stratejisi cihaz grubunun gösterdiği büyüme eğrisinde önemli bir etkiye sahip olmanın yanı sıra, Huawei’nin küresel pazarlarda marka bilinirliğini artmasına da katkıda bulunuyor.

IDC’nin 2014 ikinci çeyrek araştırma sonuçlarına göre Huawei küresel akıllı telefon pazarında 3’üncü sırada yer alıyor. IDC verileri, Huawei’nin 2014 ikinci çeyreğinde önceki yıla kıyasla bu alanda en yüksek büyümeye imza atan şirket olduğunu ortaya koyuyor. Huawei, önceki yılın ikinci çeyrek sonuçlarına kıyasla bu dönemde cihaz alanında yüzde 95.1’lik rekor büyümeye imza attı.

Huawei’nin son altı ay boyunca gösterdiği performansın büyük kısmı, Huawei’nin son dönemde pazarlama faaliyetlerine ağırlık verdiği küresel pazarlardaki satışlardan oluşuyor. 2014 yılının sadece ilk 3 ayında Huawei, Asya, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika’ya gönderdiği akıllı telefon sayısını önceki yıla göre yüzde 85 artırarak 20 milyon 560 bine çıkardı. Huawei, ilk yarıyıl boyunca Ortadoğu ve Afrika pazarlarında yüzde 550’lik rekor büyüme sergilerken, cihaz satışlarını Avrupa’da yüzde 120, Latin Amerika’da yüzde 275, Asya Pasifik bölgesinde yüzde 180 artırdı.

Huawei, 2014 yılı ikinci yarısında 4G LTE pazarındaki büyüme odaklı faaliyetlerine ve tüketiciye yönelik cihazlarıyla inovatif teknolojik gelişimi sürdürmeye devam edeceğini açıkladı. 2014 ilk altı ayında Huawei, Ascend Mate 2 4G ve Ascend P7 gibi 4G LTE özellikli yüksek nitelikli modelleri piyasaya sundu. Huawei Ascend P7, Ağustos ayının ilk haftasında Türkiye’deki tüketicilerle buluştu.

 
ETİKETLER : Huawei
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN