Bilişim Dünyası 30 EKİM 2011 / 11:40

Hukuk alanında etkin yönetilen ve izlenebilir çalışma ortamları

Hukuk şirketlerindeki işin büyük bir kısmı doküman ve veri odaklı. Dava dosyaları, sözleşmeler, kira kontratları, ifade belgeleri. Hukuk alanında da ciddi bir veri üretimi var ve bu verinin yönetim gereksinimi de mevcut. Mind2Biz’in insan kaynağına ve uzman profesyonellere dayalı çalışma yapan şirket ve ekipler için geliştirdiği uygulaması Mind2Biz ResourceTrack, proje, dava gibi işler, müşteriler ve çalışanlar bazında çalışma saatlerinin kullanımını, masraf ve avans dağılımlarını izleyerek raporlama gereksinimi olan kurumlar için tasarlanmış bir ürün. Bu çözümü oluştururken hukuk sektöründeki ihtiyacı görerek yola çıktıklarını anlatan Mind2Biz Yönetici Ortağı Hakan Kıran, “Hukuk büroları kadar kurumların hukuk departmanları, zaman bazlı çalışan danışmanlık şirketleri de bu ürünün hitap alanı içinde. İhtiyaçlar arasında avukatların/danışmanların çalışma sürelerini pratik ve güvenli bir şekilde tanımlayabilmeleri, yetkili kullanıcıların zaman tanımlamalarını gerekli filtrelemelerle kontrol edebilmeleri, kontrol sırasında ihtiyaç duyulan değişikliklerin yapılabilmesi, müşteriye sunulacak raporların istenen dilde ve para biriminde otomatik oluşturulması, zaman, masraf ve avans verilerinin istenen müşteri, çalışan, proje/dava bazında analiz edilebilmesi var. Ürün tüm bu ihtiyaçlara cevap veriyor” dedi.

Hedefte Batı Avrupa pazarı var
Bu ürünle Türkiye dışında pazarlara da hitap etmek istediklerini açıklayan Kıran, hedeflerinde Batı Avrupa pazarı olduğunu ifade etti. Kıran şöyle konuştu: “Batı Avrupa özellikle de Almanya pazarı odağımızda. İleride yurtdışında bir ofis açma gibi de bir düşüncemiz olabilir. Türkiye pazarında belli bir pazar beklentimiz var.
En azından ilk planda 20-30 müşteriye ulaşmak istiyoruz. Tamamen
Mind2Biz içinde geliştirilmiş bir çözüm olan Resource Track gelişime açık bir ürün. Ürünü bulutta da kullanılabilir hale getirmek, kiralama yöntemiyle de müşterilere ulaşmak istiyoruz. Çözümümüzün ekonomik boyutunu da farklı ölçeklerdeki şirketlere
uyacak şekilde tasarladık. İleriki zamanlarda Mind2Biz içinde bu ürün için ayrı bir organizasyon da düşünebiliriz.”
ETİKETLER : Sayı:844

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics