Bilişim Dünyası 28 OCAK 2016 / 12:07

i-Dönüşüm projeleri daha da büyüyecek

Uyumsoft 2016 yılına; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Tokat ve Azerbaycan-Bakü’deki 6 ofisi, 262 çözüm ortağı ve 4500’in üzerinde müşterisiyle girdi. e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-Bilet vd uygulamalarının lider entegratör firması Uyumsoft, ülkemizin büyük markalarının hassas ve karmaşık olan i-Dönüşüm süreçlerine entegrasyon ve portal servisiyle değer katmaya devam ediyor. Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Pazarlama Koordinatörü Volkan Şahin, 2016 yılında yeni i-Dönüşüm projelerine imza atmaya devam edeceklerini söyledi.

Uyumsoft’un i-Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Volkan Şahin, “Türkiye’nin i-Dönüşüm Mimarı olarak, ülkemizin büyük markalarına, hassas ve karmaşık i-Dönüşüm süreçlerinde, Uyumsoft olarak entegrasyon ve portal servislerimizle değer katıyoruz. 20 yıllık tecrübemizle, iş dünyasının merkezinde yer alan projeleri başarıyla yürüttük. Bugün geldiğimiz noktada, 45 sektörde 4500 müşterimize i-Dönüşüm ve Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) alanlarında hizmet veriyoruz. Müşteri sayımız ve teknik hizmet kapasitemizle, i-Dönüşüm uygulamalarında ülkemizin lider entegratör firması koltuğuna oturmaktayız. Türkiye’nin i-Dönüşüm Mimarı olarak, 2015 yılında yaptığımız yatırımlar ve büyüme hızımızı, 2016 yılında da sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 
3 milyar TL tasarruf 
e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv gibi i-Dönüşüm süreçlerinin, işletmelere katkısı hakkında bilgi veren Volkan Şahin, şunları anlattı:
“i-Dönüşüm süreçleri genel olarak, kâğıt fatura, kartuş, kargo gibi maliyetler ile kargonun takibi ile faturaların 10 sene fiziksel olarak arşivlenmesi gibi konular ortadan kaldırırken; iş ve işlem sürelerinin kısalmasını sağlanmaktadır. İşletmede verimliliğin sağlanabilmesi konusu; fatura iş akışlarının bu sürece uyarlamasına ve hangi entegrayon yönteminin seçildiğine göre değişebiliyor. Ücretsiz olmasından dolayı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın e-Fatura portalını kullanan işletmelerde, operasyon yüklerini arttırabildiği gibi, GİB Başkanlığı’na doğrudan entegrasyon yapan firmaların yaptığı yatırımlar ve teknik süreçlerde de yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle e-Fatura tasarruf aracı olmaktan da çıkabilmekte.
2014 yılında, 19 bin 375 mükellef, e-fatura sisteminde kendi aralarında 72 milyonun üzerinde e-fatura kesmişlerdir ve Ocak 2016 itibariyle Mükellef sayısının artması ile beraber 2016 yılında yaklaşık 2 milyar adet e-Fatura, e-Arşiv faturası düzenleyeceği tahmin edilmektedir. Azalan kâğıt, kargo, arşivleme ve personel maliyetlerinin, 2016 yılı sonunda yaklaşık 50 binin üzerindeki işletmede yaklaşık 3 milyar TL tasarruf sağlanması öngörülmektedir. i-Dönüşüm süreçlerinin işletmelere ve ülkemize sağladığı tasarrufun yanı sıra; ticareti hızlandırması, vergi toplamada verimliliği arttırması ve kayıt dışı ekonomiyle mücadelede önemli katkılar sağlamakta” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN