Bilişim Dünyası 01 HAZİRAN 2015 / 09:24

IBM teknolojideki yeni gelişmeleri anlattı

IBM ve CIO Grup üyeleri biraraya gelerek BT alanındaki gelişmeleri değerlendirdiler.

IBM ve CIO Grup, yeni gelişme ve yeni stratejilerini bilişim profesyonellerine aktarmak üzere İstanbul’da bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda değinilen konular; IBM Bulut Çözümleri, Analitik ve Büyük Veri, İş Sürekliliği ve Olağanüstü Durum Hizmetleri, Yönetilen Hizmetler, IBM Donanım Çözümleri ve Güvenlik Hizmetleri oldu.

Etkinlikte verilen bilgilere göre; her gün 2,5 milyar Gigabayt yeni veri üretiliyor; saatteyse 2,5 Petabayt veri toplanıyor. Artık veri, dünyanın yeni doğal kaynaklarından biri haline geldi. Veri toplama, muhafaza etme ve işleme konusunda dünya artık yeni bir dönüm noktasında bulunuyor. Bulut teknolojisiyle birlikte BT ve iş süreçleri dijital hizmetlere dönüşüyor. Tahminlere göre, büyük girişimci kuruluşların yüzde 50’si 2017 yılına kadar hibrit bulut teknolojilerine geçiş süreçlerini tamamlayacak.

Bu yeni gelişmelerle doğrultusunda IBM de bulut tabanlı sistemler ile müşterilerine yeni ürün ve hizmetler sunmaya başladı. İstanbul Hilton Hotel’de gerçekleştirilen buluşmada IBM Bulut Hizmetleri Satış Yöneticisi Ali Gündüz bulut çözümlerini anlattı. IBM Kıdemli BT Mimarı Murat Kılıçkaya ise bilişim teknolojileri, altyapı hizmetleri ve dış kaynak çözümleri konusunda birer sunum gerçekleştirdi. IBM Analitik Ürünleri Satış Yöneticisi Merve Göral, büyük veri ve analitik konusunda yeni yaklaşımları paylaştı. IBM Ülke Güvenlik Lideri Engin Özbay, güvenlik çözümleri ile ilgili detaylar hakkında bilgi verdi. IBM’in yeniliklerinin ve stratejilerinin aktarıldığı buluşma, IBM Systems Satış Yöneticileri Selçuk Başdemir ve Altuğ Böcütoğlu’nun IBM Power Sistemler ve veri yedekleme çözümleri ile ilgili yaptıkları sunumlarla sona erdi.

 
ETİKETLER : 1024

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics