Bilişim Dünyası 21 EKİM 2017 / 17:42

IBM ve Aksis, hassas verilerin yönetim stratejilerini anlattı

Bilişim teknolojileri alanında 23. yılını dolduran Aksis, 2017 yılında portföyüne kattığı yeni IBM çözümlerini “Aksis ve IBM Deneyimi ile Dijital Veri Yönetimi” etkinliğinde sundu. 11 Ekim tarihinde Radisson Blu Bosphorus Hotel Ortaköy’de düzenlenen özel etkinlikte sektör paydaşları biraraya geldi. IBM iş ortaklığı ile gerçekleştirilen etkinlikte, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile birlikte dijital dönüşüm ve yeni nesil teknolojilerin de altı çizildi.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na göre, Nisan 2018 itibariyle hassas verilerin yönetiminde yeni bir başlangıca şahitlik edeceğiz. Bu kapsamda Aksis ve IBM, KVKK uyumluluğu için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini ve tam da bu noktada katılımcılara neler sunduklarını paylaştı. 
İki ayrı bölümde 5 ayrı konuşma ile tamamlanan etkinliğin ilk konuşması Aksis Genel Müdürü Burak Müjdeci ve IBM Cloud Teknik Satış Lideri Levent Efe Akman tarafından gerçekleştirildi. Dijital veri yönetimi kavramı üzerinde yoğunlaşılan etkinlikte yeni eğilimlere ve dijital dönüşüme de dikkat çekildi. Günün üçüncü konuşmasında Aksis Satış ve Pazarlama Müdürü Didem Demirkaya, dijital dönüşüm kapsamında, Aksis’in uzmanı olduğu alanları genişleterek,  kurumsal içerik ve doküman yönetimine ek olarak süreç ve vaka yönetimi, akıllı içerik yakalama, mobil içerik yakalama, güvenli dijital imza, robotik süreç otomasyonu (RPA), yapay zeka teknolojilerine yoğunluk verdiğini ve bu alanlarda yüksek ROI hedefli projeler gerçekleştirdiğini vurguladı.
Etkinlik “Hassas Veri Ne Kadar Hassas?” isimli sunumu ile Burak Özgirgin ile “Yenilikçi Veri Yaşam Döngüsü Çözümleri ile KVKK” isimli sunumu ile Mehmet Kırval, müşteri verilerini anonimleştirme, silme veya maskeleme işlemlerini yeni nesil teknolojilerle nasıl yapılması gerektiğini anlattı. StoredIQ gibi kolaylık sağlayan IBM çözümlerine değinilen etkinlikte, müşterilerin kendi sistemlerini bu çözümlere nasıl adapte edebileceklerine dair örnekler de paylaşıldı.
Günün son konuşmasında ise Watson Explorer ile veri keşfi ve belge madenciliğine dikkat çekildi. IBM İçerik Hizmetleri Teknik Satış Sorumlusu Muhammet Ali Hançer ve Aksis Teknik Genel Müdür Yardımcısı Reşit Görgün Watson Explorer’ın farklı veri tipleri, onlarca veri kaynağı ve 30 farklı dilde destek verdiğinin altını çizdi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics