Bilişim Dünyası 16 EKİM 2011 / 17:41

IBM Yazılım Zirvesi 2011, “İş ve Teknoloji Uyumu” temasıyla gerçekleştirildi

Her gün 15 petabyte yeni verinin dolaşıma girdiği bir dünyada, İstanbul’da düzenlenen IBM Yazılım Zirvesi’ne iş dünyası ve teknoloji uyumunun artan önemi damgasını vurdu.
43 milyon kredi kartının ve 62.8 milyon cep telefonunun bulunduğu, bilgisayar ve internet kullanım oranının yüzde 46,4’e ulaştığı Türkiye’de on yılda 2 katına çıkan net enerji tüketimi ve 4 katına çıkan cep telefonu penetrasyonu, şirketleri ve yöneticileri sürdürülebilir büyümelerini sağlayacak teknolojik çözümleri keşfetmeye itiyor.
IBM Yazılım Zirvesi 2011 etkinliğinde Türk iş dünyasının önde gelen şirketlerinin doğru teknolojileri kullanarak elde ettikleri başarı hikâyelerini paylaştı. İş dünyası ve bilişim sektörünün önde gelen isimlerini buluşturan zirve, şirketlerin değişen rekabet içerisindeki ihtiyaçlarına cevap vermek üzere “İş ve Teknoloji Uyumu” temasıyla gerçekleştirildi.
IBM Türk Yazılım Grubu Ülke Lideri Gülsün Emüler’in açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte konuk konuşmacı olarak Coca-Cola Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grubu Eski Başkanı Cem Kozlu katıldı.
“Liderin Takım Çantası” isimli konuşmasında Kozlu, katılımcılara kendi deneyimlerini ve yöneticilik için önemli olan unsurları anlattı.
Kozlu’nun ardından söz alan IBM CEE Bölgesi Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Zoran Hrustic, teknoloji-iş bütünleştirmesinden faydalanarak rekabette öne çıkan şirketlerle ilgili örnekler paylaştı. Hrustic, konuşmasında “Bugün dünyanın en büyük kurumsal yazılım şirketi IBM olarak, dünyada gerçekleşen gelişmelere paralel olarak yazılım ve doğru teknolojiler kullanıldığında neler sağlanabileceğinin farkındayız. 2001 yılından beri yazılım alanında 53 satın almaya
imza attık. İş dünyasına bilgiyi, riski, güvenlik sorunlarını ve insan kaynaklarını yönetmeyi ve iş altyapılarını, inovatif hizmetleri ve ürünleri geliştirmenin yollarını sağlayan Akıllı İş Çözümleri sunuyoruz” diyerek IBM Yazılım Grubu’nun stratejilerini aktardı.
Zirvenin ikinci ayağı 13 Ekim tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
ETİKETLER : Sayı:842

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics