Bilişim Dünyası 27 MART 2014 / 12:03

İcra kabiliyetinde onuncu kez lider

Gartner, Küresel Ağ Servis Sağlayıcıları için “Liderler Çeyreği” olarak bilinen Magic Quadrant raporunda BT’yi lider olarak kaydetti. BT, “Vizyon Bütünlüğü” ve “İcra Kabiliyeti”ne dayalı olarak onuncu kez lider olarak konumlandırıldı.Gartner’a göre “ küreselleşme ve tüketim açısından farklı pazarlarda sunulan bulut hizmetlerinin artan kullanımına bağlı olarak, küresel ağ servislerine ihtiyaç duyan şirket sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.Video M2M iletişimi ve büyük veri, IT merkezileşmesiyle birleşerek temel itici güçler haline gelirken şirketlerin bantgenişliği iştahı azalma belirtisi göstermiyor. İş süreçleri IT’ye bağımlı hale geldikçe performans kontrolü ve güvenilirliğin önemi artıyor. Ayrıca ince istemci bilişimi gibi IT mimarileri de ağa daha büyük önem vermeye başladı.”
Gartner bu bağlamda liderlerin ses ve veri ürünleri portföyünün tümüne sahip olduklarını ve bunların ortalamanın üzerinde bir hizmet ve desteğin yanı sıra geniş küresel kapsam ve rekabetçi ücretlendirmeyle birleştiğini belirtiyor. Liderler bilgi ve iletişim teknolojileri kabiliyetlerini artıran güçlü bir vizyona sahip ve bu açıkça ifade edilen bir strateji.”
BT Global Services CEO’su Luis Alvarez konu ile ilgili bir açıklama yaparak “Bu kadar önemli bir raporda lider konumumuzu pekiştirmiş olmaktan dolayı gururluyum. Bu, kadranda onuncu kez konumlandırılıyoruz ve bunun Gartner’ın küresel iletişim dış kaynak kullanımı ve profesyonel hizmetler magic quadrantta lider seçilmemizden sadece altı ay sonra gerçekleşmiş olması mutluluk verici’’ dedi. Alvarez sözlerine şöyle devam etti: “Lider konumumuzu güçlendirmeye devam edebilmek amacıyla hizmet kalitesi, fiyat, performans, küresel müşterilerimizin tüm dünyadaki altyapı, dil ve kültür ihtiyaçlarını başarıyla karşılamak anlamında ilerleme kaydetmek için daha çok çalışıyoruz*. Ayrıca değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilmek için net ve gelişen bir coğrafi strateji belirlemek istiyoruz. Gartner’ın bu raporda icra kabiliyetimizin yanı sıra vizyonumuzun bütünIüğünü de fark ettiğine inanıyorum.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN