Bilişim Dünyası 13 MAYIS 2013 / 14:51

ICterra'dan satın alma hamlesi

ODTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren ve 20 yılı aşkın bir süredir ağırlıklı olarak yurtdışına bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yazılım ar-ge hizmetleri sunan “Siemens EC Kurumsal İletişim Hizmetleri”, bundan böyle “ICterra Bilgi ve İletişim Teknolojileri” adı ile yüzde yüz yerli bir firma olarak faaliyetlerine devam edecek.

Türkiye’de faaliyet gösteren Siemens Enterprise Communications Ar&Ge Birimi, şirketin uluslararası operasyonlarındaki yeniden yapılanma sürecinde, şirketin mevcut yönetiminin yaptığı “yönetimin satın alması” (MBO) teklifinin Siemens tarafından kabul edilmesi ile Türkiye’deki mevcut yapı devralınarak, ICterra çatısı altında hayatına devam edecek.

Siemens Enterprise Communications süreç dahilinde, yazılım ar-ge çalışmalarını ICterra ile yapmaya devam edecek. Bu girişimin, Türkiye’deki diğer bilişim profesyonelleri için de bir örnek model niteliğinde olduğu bildirildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN