Bilişim Dünyası 12 OCAK 2016 / 12:31

İDO, yolcularına e-Dönüşüm ile hizmet verecek

Yılda 47,5 milyon yolcuya hizmet veren İDO, FIT Solutions’dan e-Fatura, e-Defter ve e-Bilet hizmetleri alarak, 120 bin sayfa defter kaydı ve 1000 adet fatura basımını e-Dönüşüm ile dijitalleştirdi. Bin 530 çalışanı olan İDO, böylece günde yaklaşık 1,5 saat zaman tasarrufu da sağladı.
E-Fatura’nın faydası posta, arşiv ve raporlama maliyetlerinden kurtulma, ayrıca hızlı gönderim ile zamandan tasarruf olarak belirtiliyor. E-defter hizmeti ile eskiden bir dönem defterinin yazılması bir hafta sürerken, artık iki saat içerisinde yazılabiliyor. Noter tasdiki ve defter ciltlenmesi gibi maliyetlerden de böylece kurtulan İDO, yıllık 30 bin TL kadar tasarruf sağlıyor. İstenilen zamanda defterlerin istenen döneme ve belge tipine göre detaylara da inilebiliyor.
İDO Kıdemli Genel Muhasebe Uzmanı Burak Ülgen, “Projeler hedeflendiği şekilde gayet başarılı sonuçlar verdi. E-fatura ve e-defter ile işgücü, zaman ve kağıt tasarrufu sağlandı” derken, İDO Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri Yöneticisi Mehmet Akif Erek ise “Halihazırda devam eden e-bilet projemiz var. Hedefimiz, yolcularımızın kağıt bilet alma zorunluluğundan kurtarılması. İkinci büyük fayda ise, arşivleme tarafında ikinci nüshaların basılması ve saklanması ihtiyacının ortadan kalkması ile sağlanmış olacak” bilgisini verdi.
 
ETİKETLER : İDO FIT Solutions

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics