Bilişim Dünyası 16 OCAK 2011 / 18:00

IFS, BMD üyelerini ERP kavramı konusunda bilgilendirdi

IFS, Bilişim Muhabirleri Derneği ile ortak düzenlediği etkinlikte BMD üyelerine ERP kavramını ve kurumlar için önemini anlattı.

Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) ve IFS Türkiye, ERP kavramı konusunda bilişim sektöründe çalışan gazetecileri bilgilendirmek üzere ortak bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe katılan gazeteciler ERP kavramı ve yaklaşımları hakkında bilgi sahibi olurken, IFS’i de yakından tanıma şansı buldular.
BMD Başkanı Fatih Sarı, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada BMD olarak şirketlerle birlikte gerçekleştirdikleri bu tarz organizasyonlar sayesinde üyelerinin farklı kavramlar konusunda bilgilenmesini sağlamayı amaçladıklarını söyledi. BMD’nin bu yöndeki çabalarının süreceğini kaydeden Sarı, bu tarz organizasyonların üyelerin bilişim dünyasının farklı disiplinlerine yönelik geniş bir bakış açısına sahip olmaları açısından faydalı olduğuna inandığını belirtti.
Fatih Sarı’nın ardından söz alan IFS Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Öztürk, ERP kavramı ve şirket hakkında bilgi verdi. Kurumsal kaynak planlamasının şirketlerin işleyişi açısından yerini ve önemini akıcı bir anlatım ve kolay anlaşılır örnekler eşliğinde aktaran Öztürk, ERP kavramı özetle şu sözlerle tanımladı: “ERP kavramı, bir şirketin tüm süreçlerinde ortak bir dilin kullanılmasını amaçlar. Ortak dille oluşturulan bu veriler, istenildiği an kolayca bir araya getirilerek kolay anlaşılır raporlara dönüştürülebilir. Böylece kurum veya şirketin yöneticileri, bu raporlar üzerinden mevcut tabloyu hızla değerlendirerek şirketin hedeflerine ulaşması için hangi süreç veya önlemleri gündeme almaları gerektiğine dair daha sağlıklı kararlara ulaşabilirler.”

“Türkiye 2004’ten beri en hızlı büyüyen ilk 3 ülke arasında”
Öztürk, ERP çözümleri konusunda 2004 yılından beri ülkemizde faaliyet gösteren IFS Türkiye ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “IFS, İsveç merkezli kurulan bir şirket. Türkiye’deki yolculuğumuza 2004 yılında beş müşteriyle başladık. Bugün 125 müşterimiz var. Türkiye pazarının 2004’ten bu yana bu alanda en hızlı büyüyen ilk üç ülke arasında yer alması, şirketin burada yer alma tercihinde ne kadar haklı olduğunu ortaya koyuyor.”
Şirketin şu ara kullanıcı arayüzünün ihtiyaçlara göre düzenlenmesi ve kullanım verimliliği konusuna odaklandığını söyleyen Öztürk, mobil cihazların yaygınlaşmasına ve soysal medya gibi alternatif iletişim şekillerinin ortaya çıkışına bağlı olarak 2011 yılında bu alanları da kapsamayı planladıklarını aktardı. Öztürk, şirketin 2011’in sonlarında Aurora adını verdiği bir çözümü duyurma hazırlığında olduğunu da sözlerine ekledi.
IFS Türkiye, 2010’da yüzde 60 lisans büyümesi gerçekleştirdi. Şirket 2011’de yüzde 30 büyüme planlıyor.
ETİKETLER : Sayı:804

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics