Bilişim Dünyası 09 MAYIS 2016 / 09:50

İki devin buluşması

EMC World 2016 etkinliği 2-5 Mayıs tarihlerinde Las Vegas’ta  The Venetian’da 16’ıncı kez, bu sefer “Modernize” mottosuyla düzenlendi ve 2015 Ekim’inde Dell tarafından satın alınan EMC, son detayları katılımcılarla paylaşma fırsatı buldu. Satın alma sürecinin tamamlandığı bilgisini veren her iki şirketin yetkilileri, etkinliğin ilk günü entegrasyonla ilgili düzenlenen toplantıda birleşme ile ilgili detayları da paylaştılar. Dell Entegrasyon Müdürü Rory Read ve Dell/EMC Değer Yaratım ve Entegrasyon Birimi Yöneticilerinden Howard Elias’ın gerçekleştirdiği sunumda, EMC ve Dell’in kendine has yarattıkları değeri koruma vurgusu öne çıkarken, yönetim sisteminin oluşturulduğu, iş ve karar alma süreçlerinin sistemli kılındığına vurgu yapıldı. Bu birleşmeyi, ‘BT’de yeni bir dönemin başlangıcı’ olarak tanımlayan yetkililer, halen sadece Çin’de düzenleyici kurumun onayını beklediklerini, yazın bunun da sonuçlanmasını beklediklerini ifade ettiler. Birleşmenin insan kaynağına olası etkileri sorusuna ise “Maliyet sinerjimizin kaynağı İK değil. İstihdamda bazı etkilenmeler olsa da, asıl maliyet tasarruf başlıkları daha farklı” yorumu yapıldı.  Birleşmenin 2016 Ekim’inde sonuca ulaşması bekleniyor.
Etkinliğin ilk gününün ikinci yarısında bu açıklama yapılırken, EMC World 2016’nın açılışına da değinmemek olmaz. Bu yıl 20 bini aşkın katılımcıyı buluşturması beklenen etkinlikte açılışı her zamanki gibi EMC Başkanı ve CEO’su Joe Tucci yaptı. Günümüz teknoloji eğilimlerini ele aldığı kısa konuşmasının ardından ise Dell CEO’su Michael Dell sahneye çıktı, medya ve analist buluşmasından önce satın alma hakkında detaylar paylaştı. Buna göre, yeni marka yapısı ‘Dell Technologies’ adı altında buluşacak. Dell, Dell EMC, VMware, Pivotal, SecureWorks, RSA ve Virtustream ise bu ailenin üyeleri olacak.
Depolamada 2016 yılını ‘all-flash yılı’ ilan eden EMC, Las Vegas’ta yeni EMC Unity Family, Virtustream Storage Cloud, EMC MyService360 Service Dashboard, EMC Enterprise Copy Data Management, ViPR Controller 3.0 ürünleri de tanıttı. Röportajlar, ürün ve çözümlere dair detaylar ise haftaya yine BThaber gazetemizde…
 
ETİKETLER : 1071 EMC World 2016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics