Bilişim Dünyası 20 MAYIS 2011 / 23:08

İki gün boyunca Haliç’te sağlıkta bilişim konuşuldu

SABİYAP tarafından düzenlenen ve Sağlık Bakanlığı, SGK, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve OSHAD tarafından desteklenen “Sağlık Bilişim Zirvesi” 13-14 Mayıs tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Zirvede Türkiye genelinden özel ve devlet hastanelerinin yöneticileri, akademisyenler, bilişim ve teknoloji şirketlerinin üst düzey yöneticileri bir araya geldi. Sağlık sektöründe bilişim kullanımının iki gün boyunca her boyutuyla masaya yatırıldığı zirvede, sağlık sektöründe dünyada kullanılan ileri bilişim teknolojilerinin hastane yöneticisi, doktor ve hemşirelere sağladığı kolaylıklar, hastane yönetimi ve hasta bakım kalitesine katkıları, teknolojideki değişimlerin hastanelere sağladığı enerji tasarrufu, sayısal evde bakım hizmetleri gibi konular konuşmacılar tarafından katılımcılara aktarıldı.
Zirve kapsamında ileri tıp teknolojilerinin sergilendiği gerçek zamanlı “Dijital Hastane” de açıldı. Dijital Hastane kavramıyla açılan bölümde, bugünün ve geleceğin sağlık teknolojileri ve kavramları tek bir çatı altında toplandı, gerçek zamanlı ve bütünleşik olarak işleyen bir hastane kompleksiyle hayata geçirildi. Zirvede ayrıca ilk kez düzenlenen “Altın Steteskop
Ödül Töreni” de gerçekleşti. Altın Steteskop Ödülleri kapsamında bilişim teknolojisini sağlık alanında başarı ile kullanan doktor, hemşire, yönetici ve sağlık çalışanları ödüllendirildi. Törende ayrıca en başarılı web sitesi ödülü de sahibini buldu.

Altın Steteskop Ödülleri sahiplerini buldu

Zirve kapsamında ilk kez Altın Steteskop Ödül Töreni de gerçekleşti. Bu ödülü bu yıl kazananların isimleri şunlar oldu:
l Yılın Sağlık Bilişimcisi: Dr. Şuayip Birinci (İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı)
l Bilişim Dostu Doktor:  Prof.Dr. Bingür Sönmez (Memorial Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı)
l Bilişim Dostu Hemşire: Dr. Nuran Aydın Koç (Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu)
l Bilişim Dostu Sağlık Yöneticisi: Özgür Dumlu (Medical Park Teknik Hiz. Biyomedical Direktörü)
l Bilişim Dostu Sağlık Çalışanı: Ayşegül Çelik (Sema Hastanesi Hasta Danışmanı)
l En İyi Sağlık Web Sitesi:
www.hamileyim.net / Ceren Erdem, Ali Bayındır (Memorial Sağlık Grubu Sosyal Medya Birimi
ETİKETLER : Sayı:822

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics