Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2010 / 18:00

İki haneli büyüme hedefi

Bağımsız yazılım şirketi Nebim yöneticileri basın mensupları ile biraraya geldi. 15 Aralık’ta İstanbul Grand Hyatt’ta düzenlenen toplantıya katılan Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Genel Müdür Yardımcısı Murat Demiroğlu ve  Genel Koordinatör Sedat Taşçı, Nebim’in gündemi ve yeni hedefleri ile ilgili bilgi verdi. Nebim olarak kendilerini bağımsız yazılım şirketi olarak konumlandırdıklarını ve yazılımı üreten, ihtiyaca göre şekillendiren ve sunan bir şirket olarak faaliyet gösterdiklerini belirten Demiroğlu, “Geçen yılı iyi bir yıl olarak geçirdik  ve son iki yılda da yüzde 29 büyüme elde ettik” diye konuştu. Önümüzdeki yıl için de iki haneli büyüme hedefi taşıdıklarını ifade eden ve
yeni çözümlerle ilgili çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Demiroğlu, Nebim’in çözüm sunduğu parekende sektöründe gıda dışı perakende de yüzde 45 civarı pazar payının bulunduğunu belirtti.

Yurtdışına perakende açılımı arifesi
Toplantıda perakende sektöründeki gelişmelere değinen Taşçı ise yurtdışında şu anda 1780 civarında olan Türk markası mağazaların  2023 yılında 20 bin adede çıkarılmasının hedeflendiğini belirtti. Bu noktada oralarda da satış-saha çözümleme ihtiyaçlarının da artacağını belirten Taşçı, bu durumun kendileri  ve sektör açısından da önemli açılım sağlayacağını ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:800

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics