Bilişim Dünyası 06 OCAK 2014 / 09:08

İletişimde 170 yıllık tecrübe, genç bir markada buluşuyor

Siemens Enterprise Communications’tan, kurumların işbirliği ve iletişim yöntemlerini değiştirmeye odaklanmış yeni bir şirket doğuyor: Unify

Yaklaşık 170 yıllık güçlü mirası üzerine inşa edilen ve dünyanın önde gelen iletişim yazılımı ve hizmet şirketlerinden biri olan Siemens Enterprise Communications, Unify adıyla yeni bir döneme adım attı. Kurumların iş akışlarına daha az zaman harcamalarına yardımcı olmak ve onlara daha fazla zaman kazandırmak üzere, kurumların iletişim ve işbirliği yöntemini değiştirmek üzere yola çıkan Unify, yeni marka ve vizyonunu 15 Ekim 2013’te Münih ve New York’taki etkinliklerde açıkladı.
Bu yeni yapılanma çerçevesinde Türkiye’de de bazı değişiklikler gerçekleşti. Siemens EC’de Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapan Ahmet Gül, Unify EMEA Bölgesi Kanal Satış Direktörü oldu. Ahmet Gül’den boşalan ülke müdürlüğü görevine ise sektörün deneyimli isimlerinden Erda Tütüncüoğlu getirildi. Biz de enerjileriyle başarılı olacaklarının sinyalini veren bu ikiliyi İstanbul’da bir arada yakaladık ve keyifli bir sohbete imza attık.

“Üst seviyede sorumluluk verildi”
Şirketin tarihçesinin kendilerine ek sorumluluklar da yüklediğinin altını çizen Ahmet Gül, “Şirketin ana çapına bakıldığında mevcut veri hayli yoğun. Bizim tarafta bizim işimiz iletişim ve bu alanda teknolojinin getirdiği olanakları daha iyi bir şekilde ileriye taşımayı hedefliyoruz. Asıl işimiz tümleşik iletişim çözümleri ve artık buluttan ya da sanal ortamdan gerçeğe döneceğimiz kesin. Elektrikle çalışan ürünlerin olduğu her alanda mutlaka bir şekilde var olan bir şirket olarak da bu alanda yeni bir yapılanmaya giderek şirketimixin yeni ismini Unify olarak belirledik. Planlama üç yıl önce başlatılmıştı ve isim hakları ve patentler de o zaman alınmıştı. Amacımız doğru pazarlama ile yeni bir markayı yapılandırmak” şeklinde görüş belirtti.

“Türkiye’deki başarı devam edecek”
Türkiye’de yapılan başarılı işlerle odak ülke haline geldiklerini belirten Erda Tütüncüoğlu ise yeni oluşum Türkiye stratejileri için şunları söyledi:
“Ülkemizde yakalanan başarı ivmesinin devam ettirilmesi gerekiyor. İlk ve en önemli amacımız eskiden gelen mevcut müşterilerimizi yeni teknolojilerde tanıştırarak yeni dünya ve geleceğe hazırlamak. Bunu üzerine de büyümek. Mevcudu koru ve büyü fikriyle devam edecek süreçte iki önceliğimiz var. Birincisi isim değişimini ve gerekli iletişimi yönetmek. İkincisi de ürün ve çözümlerin özellikle ön plana çıktığı sektörlere kendini daha iyi şekilde anlatmasını sağlamak. Türkiye’de kurulan yapı liason ofis yapısı en doğru yöntem bizce. Bu bizi pazarda nasıl büyünür ve başarılı olunur sorularının yanıtlarını gösterecek. Burada en büyük destekçimiz birlikte iş yaptığımız oluşumlar. Bunlar iş ortaklarımız, satış tarafındaki kanalımız ve alternatif taşıyıcılar.”

İş hayatının yeni çalışma modeli için tasarlanmış proje: Ansible

İsim değişikliğinin ardından Unify adını alan Siemens Enterprise Communications Ansible Projesi’nin detaylarını açıkladı.  Güvenli ve etkileyici iletişim işbirliği platformu olan Ansible, platformu ilk sürümüyle aynı anda dört iletişim kanalını destekliyor. Bunlar; ses, görüntü, mesajlaşma ve uzaktan ekran paylaşımı. Platformun ilk sürümü kullanıcılara çok kanallı konuşmaları kesinti olmaksızın basit bir hareketle veya çağrı kaydırma ile bir cihazdan diğer cihaza taşıma olanağı sağlıyor.  Ayrıca Unify, Ansible projesinin ilk sürümünü bulut tabanlı SaaS modeliyle sunulacağını da açıkladı.
ETİKETLER : Sayı:953
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN