Bilişim Dünyası 30 OCAK 2016 / 13:53

İletişimde büyük birleşmenin markası Türk Telekom

Türk Telekom; mobil, internet, ev telefonu, TV ve kurumsal servisler alanında hizmet veren Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarını “Türk Telekom” markası altında birleştirdi. Yenilenen marka kimliğiyle hazırlanan reklam filmi medyada 26 Ocak Salı akşamı itibariyle gösterilmeye başlanırken, Türk Telekom mağazaları, genel müdürlük binaları, ofisler, tabelalar, araçlar, personel kıyafetleri yeni logo ile giydirilmeye başlandı. İnternet sitesi de yeni logo ile hizmete sunuldu. Tek marka altında birleşen Türk Telekom’un müşterileri; mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerine artık tek mağazadan, tek çağrı merkezinden ve tek internet sitesinden erişecek. Avea, TTNET ve Türk Telekom’u tek marka altında birleştiren Türk Telekom, sektöre fiber altyapısının gücünü getirirken, Türk Telekom’un 206 bin kilometrelik fiber ağının sağladığı güçle, entegre iletişim, eğlence ve TV hizmetleri; tek bir noktadan, kesintisiz şekilde, hız, kalite ve kapasiteyle Türk Telekom markası altında Türkiye’ye sunulacak.
“Tek Telekom, Türk Telekom” mottosu ile tanıtılan birleşmeye dair detaylar, Antalya’da düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, tüm iletişim ve eğlence hizmetlerinin “Türk Telekom” markası altında toplanması ile ilgili şu bilgileri verdi: 
 
Fiberin gücü, mobile daha da güç katacak
“Mobil, internet, ev telefonu ve TV hizmetlerimizi “Türk Telekom” markası altında bir araya getirerek yeni bir dönem başlatıyoruz. Bu dönemde, tüm Türkiye’ye yayılmış fiber altyapımızın gücü, hem mobil hem sabit alandaki hizmetlerimizde kendini gösterecek. Fiberin gücünü mobile taşıyacağız. 206 bin kilometrelik fiber altyapımız, Nisan ayında hayata geçecek 4.5G iletişim noktalarını besleyecek kökleri oluşturacak. Yeni 4.5G mobil dünyası Türk Telekom’un fiber gücü üzerinde yükselecek. 5G’nin yol haritasını çıkarmak üzere oluşturulan uluslararası konsorsiyuma Türkiye’den davet edilen tek şirket olmamız ve 5G ile ilgili yaptığımız patent başvurularımız vizyonumuzun kanıtı. Müşterilerimize 4K teknolojisini de sunacağız. Müşterilerimiz, 3 yıl boyunca yayın haklarına sahip olduğumuz UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını 4K formatında izleme imkanına sahip olacak. Tek marka altında birleşmek; en yüksek kapasite, en yüksek hız, en yüksek servis kalitesi, en geniş ürün portföyü, tek noktadan hizmet, tek çağrı merkezi ve tek internet sitesi demek. Müşterilerimiz hizmetlerimizle ilgili bütün işlemlerini, tek bir çağrı merkezi numarasını arayarak veya internet üzerinden tek panel kullanarak yapabilecekler. Satış sonrası destek hizmetleri de tek noktadan sunulacak. Müşterilerimize hizmetleri kişiselleştirme konusunda avantajlar sağlayacağız.  Birleşme; işgücünde kesintiye gitmeden, servislerde aksama yaşamadan tamamlandı. Bu birleşme, Türkiye’de iletişim ve eğlence alanında köklü değişimlere yol açacak. Türkiye’nin 81 iline yayılan, 206 bin kilometrelik fiber ağımız; süper hızlı bağlantı sağlıyor. Son 10 yılda altyapımıza 20 milyar TL yatırım yaptık. 34 bin kişilik personelimiz ve 37 milyon müşteriyle Türkiye’nin en büyük entegre iletişim ve eğlence markasıyız.”
 
 
ETİKETLER : 1057 Avea TTNET Türk Telekom

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics