Bilişim Dünyası 15 OCAK 2015 / 11:35

İmzalayıp gönderme kolaylığı mobilde

E-GÜVEN, elektronik imza altyapısı ile imza süreçlerini kolaylaştırmak için hayata geçirdiği İmzala-Gönder uygulamasını mobil ortama da taşıdı. İmzala-Gönder artık iOS ve Android uygulamasıyla kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

İmzala-Gönder, şirketlerin sistem üzerine tanımlı imza süreçlerini takip ediyor. Süreç, imzalanması gereken belgelerin ve bilgilerin sisteme girilmesiyle başlıyor. Bu belgelerin kimler tarafından hangi sırayla imzalanması gerektiğinin tanımlanmasıyla imza süreci mobil ortamda işlemeye hazır hale geliyor.

İmza gerektiren evrakların masadan masaya gezmesine son veren İmzala-Gönder, mobil aplikasyonları sayesinde çalışanların istedikleri her yerde, her an imza süreçlerine dahil olmasını sağlıyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden bekleyen bütün imza taleplerini görebiliyor ve mobil imza aracılığıyla imza yetkilerini kullanabiliyor.

İmzala-Gönder’in, elektronik imza ve mobil imzayı web sitesi üzerinden yapılan işlemlerde ilk günden itibaren desteklediğini belirten E-GÜVEN Direktörü Ayşegül Tüzün konuyla ilgili şunları söyledi:

“İş akışlarının yer ve zamandan bağımsız olarak devam etmesine olanak tanıyan mobil uygulamalar ise bu geliştirmelerin yeni bir adımı. İmzala-Gönder mobil aplikasyonu ile artık telefonun tarayıcısından adresi yazmaya da gerek kalmadan tek bir noktadan telefon ve tabletlerde de mobil imza ile işlem yapılmasına olanak verecek. ”

İmzala-Gönder kullanıcıları IOS uygulamasına https://itunes.apple.com/tr/app/imzala-gonder/id913717197?mt=8 adresinden, Android uygulamasına https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ebi.imzalagonder&hl=tr adresinden ücretsiz olarak ulaşabiliyor.

 

 
ETİKETLER : e-güven

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics