Bilişim Dünyası 22 MART 2013 / 17:07

İndeks Bilgisayar'a yabancı ortakİndeks Bilgisayar şirket sermayesindeki yüzde 20'ye denk gelen 11.2 milyon adet payı, hisse başına 4.35 TL'den MCI Management'a satmak için anlaştı.

İndeks Bilgisayar ortağı Erol Bilecik, 11.2 milyon adet halka açık olmayan hisse senedini 4.35 TL birim fiyatla Orta ve Doğu Avrupa'da özellikle bilişim firmalarıyla uzun vadeli ortaklıklar yapan MCI Management'a satmak üzere anlaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamaya göre, MCI Management S.A.'nın ortak olduğu şirketlerle, İndeks Bilgisayar'ın küresel pazarlarda bilişim teknolojilerinden, lojistik sektörüne kadar IT alanında işbirliği yapması planlanıyor.

Erol Bilecik’ten İMKB ’ye yapılan ve KAP’ta yer alan açıklamaya göre, Orta ve Doğu Avrupa’da özellikle bilişim alanındaki şirketlere uzun vadeli ortaklık yapan MCI Management, Varşova Borsası'nda işlem görmesinin yanı sıra, Polonya’nın en büyük BT dağıtıcısı ABC Data’nın da yüzde 60 ortağı. MCI Management’ın ortak olduğu şirketlerle, İndeks Bilgisayar’ın küresel pazarlarda bilişim teknolojilerinden lojistik sektörüne kadar IT alanında işbirliği yapması planlanıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN