Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Indesit Company’den çağrı merkezi projesi

Solo ve ankastre ev aletleri üreticisi olan Indesit Company, tüketicilerine Türkiye’nin neresinden ararlarsa arasınlar 0 212 444 50 10 numaralı telefon ile en yakın yetkili servise ulaşma olanağı sunuyor. IP hatları ve özel bir yazılım ile sağlanan bu hizmette, tüm yetkili servislere tek bir numara ile ulaşılabiliyor.
Hayata geçirilen sistemin teknik altyapısı, Empatel ve Avaya işbirliği ile hazırlandı. Bu sistem ile Indesit Company Türkiye Genel Merkezi’ne kurulan ana sunucudan Türkiye genelindeki tüm yetkili servislerle gerekli seçimler yapılarak ya da servis dahili numarası tuşlanarak doğrudan görüşülebiliyor. Indesit’in çağrı merkezini arayanlar,  yaşadığı ilin plaka kodunu sonra da sesli yanıt sisteminin yönlendirmesiyle ilçeler için verilen numarayı tuşluyor ve kendilerine en yakın yetkili servis ile doğrudan görüşebiliyorlar. İlk aramalarında bilgileri otomatik kaydedilen Indesit tüketicileri, daha sonraki aramalarında artık dâhili numara tuşlamaya gerek kalmadan sadece 1 tuşlayarak en son hizmet aldıkları yetkili servislerine ulaşabiliyorlar.

“Tüketici en kısa sürede en doğru yere yönleniyor”
Çağrı merkezinin, Indesit ile tüketicileri arasında doğrudan ve sağlıklı iletişim kurulmasını sağlayan bir araç olduğunu vurgulayan Indesit Company Türkiye Satış Sonrası Direktörü Y. Özgür Katırcıoğlu; “Görüşme esnasında sistemdeki yazılım devreye girerek gerekli veri alışverişini sağlıyor. Tüketicilerimizle kararlaştırılan randevu, anında sahadaki teknisyenlerin cep bilgisayarlarına düşüyor ve tüm süreç merkezdeki sistemlerden eş zamanlı izlenebiliyor, raporlanabiliyor ve kaydediliyor” dedi. Katırcıoğlu; “Türkiye çok farklı bölgelerde farklı kültürel yapıları olan bir ülke. Tüketicilerimizin bizleri aradığında teknik açıdan problemi anlayabilecek kapasitede ve kendi yörelerinden kişilerle iletişimde olması tüketici memnuniyet endeksimizin önemli oranda yükselmesini sağlıyor” dedi. Ayrıca, önemli bir noktayı da şu şekilde vurguladı:  “Garanti kapsamındaki ürünlerin takibinin yanı sıra garanti kapsamı dışına çıkmış olan ürünler ile ilgili de tüketicilerimizin yetkili servislerimizden almış oldukları hizmeti de çevrimiçi takip etme şansını yakalamış olduk, bu sektörde önemli bir yenilik”
ETİKETLER : Sayı:781

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics