Bilişim Dünyası 15 NİSAN 2012 / 15:18

Index Grup’tan bayilere özel finansman projesi

Index Grup, Finansbank işbirliğinde, KOBİ’ler ile ticari ve kurumsal bayilerine yönelik olarak yapılandırılan yepyeni bir kredi programının başlatılması için adım attı.  Program kapsamında, bilişim sektöründe faaliyet gösteren küçük ve büyük ölçekli Index Grup bayilerine donanım, yazılım ve hizmet ihtiyaçlarını karşılamalarına dönük finansman kredisi sunuluyor. Index Grup ve Finansbank işbirliğiyle uygulamaya başlanacak olan yeni kredi programı kapsamında, KOBİ, ticari ya da kurumsal segment kriterlerine uyan tüm Index Grup bayileri, 2 ile 24 ay arasında Türk Lirası veya yabancı para cinsinden kredi alabilecek. Alt limiti minimum 10 bin TL olarak belirlenen paketin en önemli özelliklerinden biri de, programda herhangi bir üst limitin olmaması şeklinde kaydediliyor.

“Amaç; bayilerin hem nakit akışına hem stok alımlarına yardımcı olmak”
Index Grup bayilerine özel olarak hazırlanan paket dahilinde 50 bin TL’ye kadar talep edilen krediler, gerekli dokümanlar sağlandığı takdirde iki iş günü gibi oldukça kısa bir süre içerisinde alınabiliyor. Buna karşılık 50 bin TL üzeri kredi talepleri ise 5 iş günü sonunda kesinleştiriliyor. Cazip ve rekabetçi koşullar ile dosya masrafsız olarak düzenlenen kredi paketi sayesinde, Index Grup iş ortaklarının her zaman yanında olduğunu bir kez daha net bir biçimde ortaya koyuyor.
Index Grup Finans Müdürü Birgül Sevinçli de şu değerlendirmelerde bulundu:
“Bu program sayesinde, bayi kanalımızın satın alımlarına finansman desteği sağlayarak onların hem nakit akışına hem de stok alımlarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Finansbank ile işbirliğimiz sonucunda, farklı segmentlerde yer alan şirketlerimizin Index Grup şirketleri üzerinden teknolojiyi takip ederek ihtiyaç duydukları ürünleri satın almalarını kolaylaştırmayı ve onlara bu anlamda destek olmayı hedefliyoruz. Türk Lirası esas alınarak yapılandırılan kredi programı ile, bayilerimiz döviz kurları üzerinde yaşanan dalgalanmalardan etkilenmeyecek. Ayrıca, bu denli rahatlatıcı bir kredi destek paketinin düzenlenmesine ön ayak olarak, bankacılık işlerinin bayilerimiz yerine işlerinin ehli profesyonellerce yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu sayede onların da kendi işlerine odaklanmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:867

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN