Bilişim Dünyası 18 EYLÜL 2011 / 17:00

İnform’un üst düzey yapılanması tamamlandı

İnform, 2010 yılı içerisinde Fransız Legrand Grubu tarafından satın alınarak, grubun ‘önemli ülke’ olarak konumlandırdığı Türkiye’de ve bölge ülkelerdeki gücünü artırmıştı. 8 Eylül tarihinde Legrand Grubu CEO’su Gilles Schnepp’in de katılımıyla gerçekleşen devir teslim töreninde şirket yeni yönetimine resmen kavuştu. Yönetimdeki değişiklik çerçevesinde, İnform’un kurucusu olmasının yanı sıra başından beri genel müdürlük görevini yürüten Davut Yurttaş, görevini İnform İthalat ve İhracat Satış Müdürü pozisyonundaki Levent Ilgın’a devretti. Levent Ilgın yaptığı konuşmada, şirketi bugünlere getiren Yurttaş’a teşekkürlerini dile getirerek 11 yıl boyunca çalıştığı İnform’da kendisinden birçok şey öğrendiğini söyledi. Bugün gelinen noktada İnform’un omuzlarındaki yükün bir kat daha arttığını belirten Ilgın, 85 ülkeye ihracat yapar pozisyondaki İnform’un Legrand’ın da desteğiyle dünyanın en büyük 5 KGK şirketinden bir olma hedefinde ilerlediğini vurguladı. Yakın bir zaman içerisinde bölgesel ağırlığının yanı sıra İnform ürünlerini ABD’de de satışa sunacaklarını belirten Ilgın, “Kalite bakımından dünya standartlarını yakalayan cihazlar üretiyoruz” dedi.

“Türkiye amiral gemi”
Tören öncesinde Legrand Grubu Türkiye Ülke Müdürü Luigi Pelucchi, Türkiye Finans Direktörü Frank Itri ve UPS Bölümü Grup Başkan Yardımcısı Michael Carter’ın da katılımıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan CEO Gilles Schnepp, bina; elektrik ve sayısal altyapı sistemleri konusunda uzman Legrand Grubu’nun İnform ile KGK konusunda gücünü artırdığını, İnform’un ise uluslararası güce sahip Legrand sayesinde yeni fırsatlar yakaladığını belirtti. Schnepp, “Legrand Grubu olarak ana prensibimiz yeni şirketlere ve yaratıcılığa yatırım yapmak. Güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu gördüğümüz ve yatırım kararı aldığımız Türkiye’de İnform, geçtiğimiz dönemde hedeflerine ulaştı” dedi. İnform’un yeni teknolojiler geliştirerek KGK alanında önemli başarılara imza attığını belirten Schnepp, stratejik olarak büyük bir öneme sahip olan markayı gelecekte daha üst düzey bir konuma yerleştireceklerini vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:838
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN