Bilişim Dünyası 15 ARALIK 2014 / 12:51

Informatica Türkiye'de yerini aldı

Informatica 2014 yılı itibarıyla Türkiye'de güçlü ve istikrarlı bir gelişim politikası oluşturma kararı aldığını duyurdu.

Veri yönetimi yazılımının çözüm ve teknoloji sağlayıcısı Informatica, Türkiye’deki operasyonunun resmen hayata geçtiğini açıkladı. Hem özel hem de kamu sektöründe Informatica çözümlerine talebin günden güne artması sebebiyle Türkiye yatırımına karar veren Informatica’nın Türkiye’deki bugüne kadarki tecrübesi, bulunduğu pazarda pozitif bir gelişme olduğuna işaret ediyor.

Bu deneyim neticesinde oluşturduğu vizyon ile Türkiye’de müşterileri için özel hizmet ve destek sağlamayı hedefleyen Informatica, büyüme stratejisinin bir parçası olarak müşterilerine daha yakın olmayı istiyor. Amerika San Francisco merkezli Informatica aldığı kararla, 1 Ekim 2014 tarihi itibarıyla Türkiye operasyonunu resmen başladığı bilgisini verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, Türkiye ofisinin amacı, yerel pazarda Informatica'nın müşterilerine ve müşteri adaylarına en üst seviyede satış, satış destek ve satış sonrası hizmetleri sunabilme çabası olarak açıklandı. Informatica teknolojilerinin müşterilerine özel olarak uyarlanmasının ve müşterilerinin iş süreçlerinde en üst düzeyde fayda sağlanması amacı güden şirket, çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Informatica olarak, Güney Doğu EMEA Bölgesi’nde iddialı hedefleri olduğunu belirten South East EMEA Sorumlu Kıdemli Bölge Müdürü Claudio Bastia, sözlerine şu şekilde devam etti:

‘’ Türkiye ofisinin açılması, müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede karşılamak konusunda bize yardımı olacak. Informatica Türkiye için deneyimli ve hevesli insan kaynaklarını ekibimize kattık. Aynı zamanda Informatica’nın Türkiye pazarındaki varlığını hızlandırmak amacıyla, 2008 yılından bu yana stratejik işbirliğimiz olan KOMTAŞ Bilgi Yönetimi ile de güçlü işbirliğimizin devam edeceğini belirtmek isterim.’’

Veri yönetimi yazılımının çözüm ve teknoloji sağlayıcısı Informatica, dünyanın çeşitli bölgelerindeki veri odaklı organizasyonlara, sahip oldukları verinin potansiyelinden faydalanma ve  iş zorluklarının üstesinden gelmek için hizmet sunuyor.
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics