Bilişim Dünyası 21 KASIM 2013 / 12:45

İnformatik, Cartes Fuarı'na katıldı

İnformatik Bilişim Teknolojileri,  19 – 21 Kasım 2013 tarihlerin Paris’te düzenlenen Cartes Fuarı’nda yüksek güvenlikli max32590 platformu ile geliştirilen PCI sertifikalı, GİB tebliğine uygun, EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazı inPOS m120 ürünüyle yer aldı.

Donanım, yazılım ve endüstriyel ürünlerin üretimi ile kamu ve özel sektör için bütünleşik bilişim çözümleri sunan sektörün öncü ve dinamik teknoloji şirketi İnformatik Bilişim Teknolojileri öncü adımlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. İnformatik Bilişim Teknolojileri, Paris’te gerçekleştirilen Cartes Fuarı’nda yazar kasa pos sektöründe Türk mühendis – yazılımcıları tarafından geliştirilen ve yüzde 100 yerli üretim olan ilk ve tek ürün olan inPOS m120 EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihazıyla yurt dışında Türkiye’nin adını duyurdu.

inPOS pek çok özelliğiyle öne çıkıyor

Yazar kasa ve POS’un birleşmesi ile hayatımıza girmiş olan EFT POS özellikli yazar kasa cihazının kullanımı Türkiye’de 1 Ekim 2013 tarihinden itibaren yasal zorunluluk haline geldi. Hem Ar-Ge’si hem de üretimi Türkiye’de yapılan, yazılım ve donanımı Türk mühendislerine ait ilk ve tek ürün olan inPOS, bu özelliklerinin yanı sıra fiziksel dayanıklılığı ve yüksek teknolojiyle üretilmiş olmasıyla da öne çıkıyor. Bunlarla birlikte değişik renk alternatiflerine sahip EFT-POS özellikli yeni nesil ödeme kaydedici cihaz olma özelliği taşıyan inPOS, pil ömrü en uzun cihaz olmasıyla da kullanıcılarına büyük rahatlık sağlıyor. Satış sonrası hizmetleriyle de teknik servis süreçlerini profesyonelce ele alan İnformatik Bilişim Teknolojileri, bu hizmeti Türkiye’nin en tecrübeli servis hizmetini sağlayan Fujitsu ile veriyor.

inPOS Avrupa’da Türkiye’yi temsil etti

Uluslararası platformlarda Türkiye’yi temsil eden İnformatik Bilişim Teknolojileri’nin Genel Müdürü Aykın Ademoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi;

“İnformatik Bilişim Teknolojileri olarak dokuz yıldır bilişim alanında faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Yüzde 100 yerli sermayeli bir şirket olarak, Türkiye’de üretim alanlarını genişletmek ve yurt dışına katma değerli teknoloji ihracatında adımızı duyurmak amaçlarımızın başında geliyor.

Tüm rakiplerimiz EFT-POS özellikli yazar kasa cihazlarını ya yurt dışında üretiyorlar ya da yabancı firmalarla teknoloji ve lisans anlaşmalarına bağımlı olarak üretim yapıyorlar. Türkiye’de 4 milyar dolarlık bir yeni nesil ÖKC ve pos cihazı pazarı var. Yaptığımız yüzde 100 yerli üretimle bu payın Türkiye’de kalması ve yurt dışına ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamak en büyük hedefimizi oluşturuyor. Bu hedefin bir yansıması olarak, Cartes Fuarı’nda yer aldığımız inPOS m120 ürünümüzle yurt dışında Türkiye’nin adını duyurmuş olduğumuz ve ülkemizi temsil ettiğimiz için büyük gurur duyuyoruz.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics