Bilişim Dünyası 28 HAZİRAN 2013 / 15:22

İnformatik satın alımlarla büyüyor

İnformatik Bilişim Teknolojileri, Anel Grup iştiraklerinden AnelEs’i satın aldığını açıkladı.

Bilişim alanında uçtan uca çözümler sunan İnformatik Bilişim Teknolojileri, bu satın alımla birlikte Türkiye çapındaki faaliyet alanını genişletmeyi ve hızlı büyümesine ivme kazandırmayı hedefliyor. AnelEs elektronik sektörünün lider firmalarına, komponent tedariği, elektronik devrelerin montajı ve testi, ürün tasarımı, test cihazları tasarımı ve devreye alınması, kablolama, kablo hazırlama, elektromekanik montaj, elektronik ve mekanik kalibrasyon hizmetleri de dahil olmak üzere bitmiş ürünlerin nihai müşteriye sevkiyatını da yaparak komple üretim servis desteği sağlıyor. Telekomünikasyon ve savunma sektöründeki şirketlerin bilgi işleme, RF, fiber optik gibi özel siparişlerini de düşük miktarda ve çok hızlı üretme kabiliyetine sahip olan AnelEs, aynı zamanda büyük hacimli talebi olan beyaz eşya elektroniği gibi proses kontrol alanındaki müşterilerinin anahtar teslim olmak üzere yoğun üretim taleplerini karşılama kapasitesine sahip.

Anel Grup tarafından kamoyuna açıklanan satın alımla ilgili olarak İnformatik Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Aykın Ademoğlu şunları söyledi: “İnformatik Bilişim Teknolojileri olarak kuruluşumuzdan bu yana dünyanın önde gelen teknoloji markaları ile işbirlikleri gerçekleştirerek iç pazarda gereksinimleri karşıladık. Kurumlara bütünleşik teknoloji çözümleri sunan bir şirket olarak Ar-Ge gücümüz ve teknoloji yeteneğimiz ilehedefimiz daima daha ilerisi oldu. Bu noktada Türkiye’nin en önemli teknoloji kuruluşlarından Anel Grup’un iştiraki Aneles’i bünyemize katma mutluluğunu yaşıyoruz. Satın alımla birlikte yurtiçindeki büyümemizi sürdürürken küresel pazarda da daha aktif olmayı amaçlıyoruz. Yüzde 100 Türk sermayeli bir teknoloji şirketi olarak bundan sonra da farklı başarılarla adımızdan söz ettireceğimizden eminim.”

AnelEs Genel Müdürü Mehmet Güvey ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “AnelEs’in İnformatik Bilişim Teknolojileri tarafından devralınması sonucu global firmalara kısa sürede üretim yapma fırsatı doğmuştur. İnformatik küresel bazdaki tecrübeleri ve Ar-Ge’ye verdiği önem ile yenilikçi ürünler tasarlamakta ve piyasaya sunmaktadır. Bu ürünlerin AnelEs tarafından üretilmesi ile verimliliğimiz daha da artacaktır. Fatih projesi, yerli cep telefonu ve tablet üretimi gibi daha büyük projelere aday olan Aneles, ilgili firmalarla görüşmelere devam etmektedir. Sonuç olarak firmamız  var olan teknolojik kapasitesini artırarak yeni bir vizyonla  mevcut müşterilerine  hizmet vermeye devam edecektir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics