Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2010 / 18:00

ING Bank, sınırsız ağ mimarisini tercih etti

ING Bank, sınırsız ağ mimarisini tercih ederken, bankanın Türkiye çapındaki şubelerindeki bağlantı hızı 10 katına çıkarıldı. ING Bank’ın Türkiye’deki güvenli bilişim altyapısını Cisco’nun sınırsız ağ mimarisi üzerine kurduğu duyuruldu. Bankanın Türkiye’deki sınırsız ağı, 333 şube ile 838 ATM’i ve 24 saat hizmet veren çağrı merkezi ve çevrimiçi bankacılık kanallarını birbirine bağlayan çok kanallı bir iş modelini destekliyor. Yeni sınırsız ağ altyapısı, bu kanalları bütünleştirirken operasyonların akışını düzenleyen, ürün ve hizmet sunumunu hızlandıran ve toplam müşteri deneyiminin yönetilmesini sağlayan bir platform işlevi görüyor.
Projenin hedefi, bankacılık altyapısını daha hızlı ve güvenli hale getirirken, Cisco Nexus 1000V serisi anahtarların kullanıldığı sanal veri merkezi üzerinden işlerin daha atik ve esnek olması sağlanıyor. Projedeki Internet Protokolü (IP) ağı tasarımı ise yerel ve geniş alan ağları (LAN ve WAN) arasındaki yüklü bağlantılarla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu mimari, Cisco’nun anahtarlama ve yönlendirme çözümlerini Cisco 3G Wireless WAN yedek bağlantıları üzerinden güvenlik teknolojileriyle bir araya getiriyor.
ING Bank şubeleri böylece bağlantı hızlarını 10 katına çıkararak çalışanların bilgiye daha hızlı ulaşmasını, işlemleri daha hızlı bitirmelerini ve müşterilerine daha etkin hizmet sunmalarını sağlıyor. Müşterilerin yüzde 50’den fazlası şube bankacılığını tercih ettiğinden dolayı söz konusu altyapı önemli bir avantaj sağlıyor. ING Bank ayrıca Cisco’nun ses ve video ağıyla çalışan eğitimlerini çevrimiçi ortama aktararak maliyetleri düşürüyor.
ETİKETLER : Sayı:800