Bilişim Dünyası 04 EYLÜL 2017 / 00:15

İnovasyon, kurumsal kültürün ‘vazgeçilmezi’ olacak

GE Türkiye İnovasyon Merkezi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), kurumlarda inovasyon süreçlerinin yalınlaştırılması ve geliştirilebilmesi adına bir işbirliğine imza attı. Bu kapsamda GE’nin tescilli uygulaması FastWorks metodolojisi, TTGV işbirliği ile firmalara aktarılıyor. Serinin ilk çalışması, 15 Ağustos’ta Ankara’da ulaştırma teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Bozankaya firması ile gerçekleştirildi. Şirket, FastWorks uygulamasıyla Elektrikli Otobüs Tasarım ve Üretimi, Elektrikli Trambus Tasarım ve Üretimi, Dizel/CNG Otobüs Üretimi ve Karoseri üretimi süreçlerinde verim artışı hedefleyecek.
TTGV Kıvılcım Programı ve GE Türkiye İnovasyon Merkezi işbirliği ile başlatılan, yıl sonuna kadar devam etmesi planlanan FastWorks Serisi, özel sektör firmalarının inovasyon süreçlerini GE’nin kendi iç süreçlerinde uyguladığı metodoloji ile desteklemeyi, firmalara ‘yalın girişim’ ve ‘tasarım odaklı düşünce’ pratiklerini kazandırmayı hedefliyor. FastWorks; GE’nin 2014 yılında Eric Ries'in "Yalın Girişim" metodolojisindeki ilkelere dayanarak geliştirdiği, müşteriler için daha iyi ürünler üretmek amacıyla daha hızlı tasarlanmış araç ve uygulamaları bir araya getiren bir program. 
GE Türkiye İnovasyon Lideri Ussal Şahbaz, “Bu girişim ile amacımız; inovasyonun Türk şirketlerinde bir kurum kültürü haline gelmesi ve müşterilerine çok daha hızlı yanıt verecekleri bir reflekse sahip olmaları” derken, TTGV Kıvılcım Programı Yöneticisi Seda Ölmez Çakar da, “Kıvılcım Programı kapsamında Türk firmalarını rekabetçi inovasyon süreçlerinde destekleyecek yeni yöntem ve uygulamalar ile buluşturuyor, ihtiyaç duydukları doğru ve pratik çözümleri sunuyoruz” dedi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics