Bilişim Dünyası 16 NİSAN 2016 / 10:05

İnovasyon ve mekatronikte yenilikler kampüste

Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Kulübü öncülüğünde, Marmara
Üniversitesi Mimar ve Mühendisler Kulübü’nün de katkılarıyla “Mekatronik ve İnovasyon Günleri” (MİG) düzenlenecek. 28-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi’nde ilk kez gerçekleştirilecek olan robot ve bilimsel proje etkinliği, ‘Kariyer Günleri’ ve ‘Bilimsel Proje Yarışmaları’ olmak üzere iki bölümde gerçekleştirilecek.
Etkinliğin yarışma bölümü 10 kategori ve bunlardan Lisans Bitirme Tezi ve Festo Görev Tamamlama Proje Kategorisi de Türkiye'de ilk kez uygulanacak. Kariyer Günleri başlığında ise Turkcell - Geleceği Yazanlar, Kuka Robotics, Vodafone, Arge Türk, B&R Otomasyon, Festo gibi alanında öne çıkan 12 şirket öğrencilerle buluşacak. Buna ek olarak, Microsoft ekibi de IoT çalışmalarıyla etkinlikte yer alacak. En güncel detaylar ise mig.etkinlik.marmara.edu.tr adresinde yer alıyor.
 
ETİKETLER : 1068

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN